1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tür Uyumu Bilgisi

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde kenan3535 tarafından 29 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. kenan3535

kenan3535

İsim:
    kenan ügüdücü
    Ben türlerin uyumu hakkında bilgiye sahip değilim. Akvaryumdaki balıklarında ismini bilmedım için resim koyarak sizden yardım istimek zorundayım. Dün 4 adet köpek balığı aldım. Bugün 1 tanesi ölmüştü acaba diğer balıklar mı öldürdü, yoksa hastalık mı vardı bu türler bir arada yaşar mı?

Ekli Dosyalar:

2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Kenan ilk öcelikle cikletler sert suyu sever aldığın pangasus kedi balığı cinsidir, biz köpek balığı deriz yumuşak su sever. Akvaryumun boyutu nedir? Kullanılan filtrasyon sistemi nedir? Balık popilasyonu ne? Öncelikle bunlar hakkında bilgi verirsen, beslemek istediğin canlıya göre yardımcı oluruz. Plastik yapay bitkiler var, bunlar salınım yapar akvaryum suyuna vs vs uzar gider. Canlıları aldığın yer nasıl ne şartlarda nasıl tanklarda bakılıyorlar bunlarda önemli.

murat parin bunu beğendi.
  3. kenan3535

kenan3535

İsim:
    kenan ügüdücü
    Akvaryum boyutu 150 * 70 ( 75 ). Filtre olarak 2 tane iç motor, biri büyük boy biri küçük birde dış filitre kullanıyorum. Ayrıca hava motoruda 7 /24 çalışıyor plastik çiçekler zarar verirse çıkartıyım mı sizce aldım yer gayet lüks bi dükkan ve ortam gördüm kadarıyla çok temız dı tankların temizliği falan güzeldi ben kepi balığı cinsi beslemeyi düşünüyorum daha büyük olcaklarını düşündüm için.

4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bu tip tropikal balıkları beslemek istiyorsanız, cikletlerle olmaz. Plastik bitkiler yerine az bakım ve ışık isteyen kaya ve kütüğe bağlanabilen anubias türlerinden edinebilirsiniz. Taban kumu suyu sertleştirmeyen bitki kumlarından seçilebilir, bir adet mangrow kökü hem dekorasyon hemde görüntü güzelliği katar akvaryuma.
    Bu şekilde pangasusların yanına küçük tropikal balıklardan da ekleyebilirsiniz. Pangasuzların göz bebekleri yok onun için pek iyi göremezler, karşılarında ani bir hareket olduğunda korkarlar, dikkat edilmeli.

5. kenan3535

kenan3535

İsim:
    kenan ügüdücü
    Bilğiler için teşekkür ederim. Gerekli düzenlemeleri hafta sonu anca yapabilirim. İnsallah diger 3 de ölmez.

veysel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş