1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Türk Milletinin başı saolsun

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde emmi_06 tarafından 28 Mart 2009 başlatılmıştır.

 1. emmi_06

  emmi_06

  Mesajlar:
  1.090
  İsim:
  Özgür ABAY
  Arkadaşlar helikopter kazasında Büyük İnsan Koca Reis Muhsin YAZICIOĞLU ve kurmaylarını kaybettik.
  Başımız saolsun,geride kalanlara ALLAH(cc)sabır versin

  Muhsin YAZICIOĞLU

  [​IMG]

  Muhsin Yazıcıoğlu, 1954 yılında Sivas'ın Sarkışla ilçesi Elmalı Köyü'nde bir çiftçi ailesinin oğlu olarak doğdu. İlk ve orta öğrenimini Şarkışla'da yaptı.


  Yüksek öğrenimini yapmak üzere 1972'de Ankara'ya geldi. Üniversite tahsilini, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde tamamladı.
  1968'de cemiyet (dernek) çalışmalarına başladı. Şarkışla'da Genç Ülkücüler Hareketi'ne katildi. Ankara'ya geldikten sonra ise, Ülkü Ocakları Genel Merkezi'nde görev yapmaya başladı. Sırasıyla; Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcılığı ve Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı yaptı. (1977-78).
  1978'de faaliyete geçen Ülkücü Gençlik Derneği'nin kurucu Genel Başkanı oldu. 1980 yılına kadar MHP'de Genel Başkan Müşavirliği görevinde bulundu.12 Eylül 1980'de yapılan askeri darbenin ardından, MHP ve Ülkücü Kuruluşlar Davası sanığı olarak cezaevine konuldu. 5,5 yılı hücrede olmak üzere 7,5 yıl Mamak Cezaevi'nde kalan Muhsin Yazıcıoğlu, 7,5 yıl cezaevinde kaldığı bu davadan herhangi bir ceza almadı.


  Cezaevinden çıktıktan sonra, mağdur olmuş ülkücülere ve onların ailelerine yardim amacıyla kurulan Sosyal Güvenlik ve Eğitim Vakfı'nın başkanlığını yaptı.1987'de arkadaşları ile birlikte MÇP'de siyasete girdi. MÇP'de Genel Sekreter Yardımcılığı görevinde bulundu.1991 genel seçimlerinde üç partinin oluşturduğu ittifak bünyesinde, milletvekili adayı oldu. “O, inançlarınızı Meclis'e taşıyacak” sloganıyla, Sivas'tan milletvekili seçildi.1992 yılı Temmuz ayında, “içinde bulunduğu partinin siyasi anlayışıyla uyuşamadığı için” bir grup arkadaşı ile birlikte MÇP'den ayrıldı. 29 Ocak 1993 tarihinde Büyük Birlik Partisi kuruldu ve bu partinin Genel Başkanlığına seçildi.24 Aralık 1995'te yapılan erken genel seçimlerde ANAP-BBP ittifakından 20. Dönem Sivas milletvekili olarak, yeniden meclise girdi. 28.02.1996 tarihinde ANAP'tan istifa ederek, BBP'ye döndü.26 Nisan 1998'de yapılan 3. Büyük Kurultay'da, 8 Ekim 2000 tarihinde yapılan 4. Büyük Kurultay'da, 2 Haziran 2002 tarihinde yapılan 1. Olağanüstü Büyük Kurultay'da,20 Temmuz 2003 tarihinde yapılan 5. Olağan Büyük Kurultay'da,30 Nisan 2006 tarihinde yapılan 6. Olağan Büyük Kurultay'ta ve 15 Nisan 2007 2.Olağanüstü Büyük Kurultayda tekrar BBP Genel Başkanlığına seçilmiştir.


  22 Temmuz Erken Genel seçimlerinde BBP'nin seçimi protesto etmesi sebebiyle partisinden istifa ederek Sivas'tan bağımsız milletvekili adayı olup 23. dönem milletvekiliğine seçilmiştir.Daha sonra BBP'ye katılarak TBMM'de Büyük Birlik Partisi Sivas Milletvekili olarak BBP'yi Meclis'te temsil etmiştir.19 Ağustos'ta yapılmış olan BBP'nin 3.Olağanüstü Büyük kurultayında tekrar Genel Başkan olmuştur.
   
 2. james_34

  james_34 Üstad Üye...

  Mesajlar:
  1.103
  İsim:
  can candaş
  Türk-İslam sentezini savunan büyük bir liderdi.
  Mekanları cennet olsun.ALLAH(c.c) tahsilatlarını affetsin.Yüce Türk milletinin başı sağolsun.
  Ne yazıkki daha fazla söyleyecek gücüm yok.
   
 3. RuPTuR

  RuPTuR

  Mesajlar:
  1.483
  İsim:
  Cem
  Allah rahmet eylesin :(
   
 4. Muzikopat

  Muzikopat

  Mesajlar:
  2.586
  İsim:
  Hüseyin ÇELİK
  Mekanı cennet olsun. Yüce ALLAH (C.C) geride kalanlarına sabırlar versin.  Saygılar...
   
 5. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.098
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Nur içine yatsın, yüce ALLAH (C.C) geride kalanlarına sabırlar versin.
   
 6. reis

  reis

  Mesajlar:
  5.928
  İsim:
  Olcay Aksu
  Allah cc. gani gani rahmet eylesin. :(
   
 7. turqer

  turqer

  Mesajlar:
  1.083
  İsim:
  Türker Sezgin
  Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun inşallah...
   
 8. Emrah Ece

  Emrah Ece

  Mesajlar:
  2.320
  Yer:
  İSTANBUL
  İsim:
  emrah ece
  Hiç bir zaman partisine oy vermedim fakat yüreğimin bir köşesinde derin bir saygı ve sevgi duyduğum Türk siyasetinin ender bulunan ''dürüst'' adamıydı Muhsin başkan.
  Günlerdir boğazıma düğümlenip bir türlü çıkmayan, çıkmak istemeyen cümle idi ''başımız sağolsun''
  haberi duyduğumda, muhabirin ''burası çok soğuk'' diyen telefon görüşmesini dinlediğimde
  ''mamaktaki kadar üşüyormusun reis'' dedim ve bende ağladım...
  Türk milletini yürekten sevmiş bir adamdı şüphesiz. Yalansızdı, dik bir duruşu vardı hayatı milleti için cefa çekmekle geçti tıpkı diğer yol arkadaşları gibi.
  Söylenecek çok şey var belki, ama söylenmiyor işte dile gelmiyor... içimdeki sızıyı anlatamam ama taktir i ilahi, bu işin içinde bir ihmalkarlık, bir husumet var ise Allah-ü teala hesabını soracaktır.
  inna lillahi ve inna ileyhi raciun (ondan geldik ona gideceğiz) :(
   
 9. verko

  verko

  Mesajlar:
  156
  İsim:
  Orhan ÖZALAN
  Allah rahmet eylesin.

  Emrahcım eline diline sağlık çok güzel yazmışsın.
  Sevgiler.
   
 10. Neverlander

  Neverlander

  Mesajlar:
  2.908
  İsim:
  Abdullah Üüzümcü
  Kendi tabiri ile "Duruş" sahibi, örnek bir insandı... "Yusufiye Medresesi"nden çıktıktan sonra her şeyi ile "kemal"e ermiş, hırs, ihtiras vesaireden soyutlanmış bir insandı... "Aman çocuklar bizi kullandılar, siz kendiniz kullandırtmayın" diye sürekli nasihat eden, "Bir elinde Kur'an bir elinde bilgisayar olan bir gençlik" isteyen örnek bir liderdi, reisti... Reisimdi... Kendisinin ve arkadaşlarının tedrisatından geçtiğim süre içerisinde çok şey öğrendim ve bunun için O'na, Onlar'a çok şey borçluyum...

  Allah O'na ve diğer ülküdaşlarına ve bir vesile ile o helikopterde olanlara gani gani rahmet eylesin... Mekanları cennet olsun...
   

Sayfayı Paylaş