1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Türkiye Birincisi

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde İSYAN tarafından 4 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Doğru diyordun abi İnş kazanırlar...:)

İSYAN bunu beğendi.
  2. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Burs falan denmiş fakat ailesinin maddi durumu el veriyorsa, bu çalışkanlığın bu aklın devlet burslarında ziyan olmaması lazım. Eğer mümkünse eğitim sistemi köreltilmiş , halkı cahil bırakılmak istenilen bu sınav acizi ülkeden kaçıp yurt dışında eğitim alman en güzeli olur. Bu ülkenin eğitim sistemine güvenmiyorum kardeşim yada evladım bu şekilde olsaydı bu ülkede okutmamak için 40 takla atardım.

3. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Koray bey yazınızdan anladığım kadarı ile bu konunun devlet bursuyla hiç bir ilgisi alakası yok bu tamamen özel okulların insiyatifi doğrultusunda öğrencinin giyiminden kuşamına kırtasiyesine, öğrenci servisine kadar özel okulların karşılamış olduğu ( Burs ) demeyelim biz buna ödül diyelim daha doğru olur. Ayrıca bu yurt dışında okuma zihniyetinden vazgeçin derim çünkü yurt dışında Ted kolejlerinden, Arı kolejlerinden sayamadığım bir çok kolejden dahamı iyi eğitim veriliyorda bizim mi haberimiz yok. Ayrıca devletin vermiş olduğu bursun ne zararını gördünüzde bu yazıyı yazma gereği hissettiniz sorarım size. Size güzel bir örnek vereceğim Hava harb okulu Plotları her 3 yılda bir kereye mahsus olmak üzere ABD ye uçak intibak kurslarına gönderilirler bu kurslar esnasında bizim plotlarımız irtifa ve fit hesap lamalarını kafalarından yaparlar hiç bir şekilde kalem defter hesap makinesi kullanmazlar. Fakat ABD li pilotlar bu saydığım hesapların hepsini dizlerine bağladıkları hesap makinası ile yaparlar. İşte üzkemizin insanı ile Yurt dışındaki övdüğünüz eğitimi almış insan arasındaki fark. Siz yine bu ülkede okutmamak için 40 takla atmaya devam edin.

DALGIÇ bunu beğendi.
  4. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Mustafa bey kendi görüşünü belirtirken saygısızlık yapmazsan sevinirim ben bu ülkenin hem özel hemde devlet bünyesi altındaki eğitim kurumlarının hiçbirisinden memnun değilim seninle bunu tartışacakda değilim .. Önceki sayfada böyle çalışkan öğrenciler devlet bünyesi altında toplanıyor falanda dendi. Ben buna hitaben yazıyorum devlet bünyesinde toplanan bilim adamlarınıda görüyoruz rekora imza atmaya 1 adım kala intahar ediyorlar nedense. Bu ülkede okumak,,yeni birşeyler geliştirmek ,bilime imza atmak gibi önemli eylermler yapılacaksa 2 kez düşünmek gerekli. Mahir beyede katılıyorum hani nerde kaldı bizim pilotlarımızın kafadan yaptığı hesaplar 1 uçağı kim düşürdü bulamıyoruz,bu verdiğiniz örnek eğitim sistemiyle değil Türk insanın aklıyla ilgilidir,eğer bu akıl varsa en iyi şekilde değerlendirmek gerekli,bu değerlendirirkende 2 kez düşünmek .

5. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    8 yaşındaki Ana baba sevgisine muhtaç bir sübyanı hangi zihniyetle yurt dışına göndermeye kalkıyorsunuz bende bunu anlıyamıyorum. O yaşdaki bir çocuğu gönderirseniz tamamen kaybederseniz çocuğu ben bunu demek istiyorum anlatabiliyormuyum derdimi.

6. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Birde Mustafa bey kolej diyorsunuz avrupada kolej lisans yapılan yerdir .Üniverste ise lisans ve yüksek lisansın bir arada yapıldığı kurumlardır. Sanırım ufak bir fark sizin kolej savunmanıza yeterlidir. Daha saymakla bitmez gerçi siyaset elini eğitimden çekmediği sürece bu ülkede okunmaz . Dış ülkeler sürekli geliştirme,araştırma peşindeyken güzel yurdumda sürekli baltalama,sabotaj durumları hakim.

7. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Ben hemen gitsin mi diyorum? Dikkat edin üniversteden bahsediyorum.

8. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Arkadaşlar ,dostlar konuyu yılbaşı muhabbetine çevirmeyelim lütfen.

H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  9. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Teoman bey kusura bakmayın yurdum insanı birşeyleri konuşurken karşıt olduğu fikirler olduğunda belirtirken karşısındaki insanı bilgisiyle ezmeye çalışıyor. Bu sebebden ötürü atışmalara gidiyoruz. Tartışma tartışma olmaktan çıkıp kavgaya dönüşebiliyor,oysaki karşımızdaki insanın fikrine katılmadığımızı söyleyerek rencide edici kelimeler yazmadan belirtmiş olsak karşımızdaki insanda bize hak verecek farkında değiliz.

10. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Şu yapmış olduğunuz açıklamadan ben Üniversite çağında avrupaya okumaya gönderin anlamını çıkartamadım kusura bakmayın konu kapandı.

11. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Koray bey beni yanlış anlıyorsunuz. Ben aşırı derecede milliyetçi bir insanım 100 yıllardır yurdum insanın bu avrupalı zihniyetten çektiği sıkıntıları dedelerimizin vermiş oldukları çetin savaşları ardından bırakılan şehitleri çanakkale şehitlerini düşündükçe bana avrupalı dediğiniz zaman benim sigortalarım atıyor nerede avrupalı görsem ezesim geliyor o yüzden kusuruma bakmayın sizinle ilgili sizi ezmek gibi bir niyetimde asla yok sadece sizi yurt dışında okutma sevdasından vaz geçirme çabalarım dı bunlar. Görüyorum ki siz bu memleketten bıkmışsınız yolunuz açık olsun.

12. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Mustafa bey kusura bakmak değilde sizin yazmış olduklarınız beni fikrimden vazgeçirecek kadar güzel ve doğru bilgiler dahi olsa cümlenizi 40 takla atmaya devam edin diyerek bitirirseniz vermek istediğiniz mesajın hiç bir anlamı kalmaz ve biranda yazmış olduğunuz tüm güzel bilgiler değerini yitirir. Ben takla atma konusunu bu konuda ne kadar kararlı olduğumu gösterip böyle bir durum başıma gelebilirse neler yapabileceğimi belirtmek anlamında mecazi olarak kullanmıştım. Ben memleleketten değilde memleketimde ki zihniyetten bıktım sizde kusuruma bakmayın.

13. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Ozaman sorun kalmadı Koray bey bakın işte elin avrupalısını gördünüzmü bizi birbirimize 2 dakikada düşürdü bile bunu hep yapıyorlar yıllardan beri bu böyle süregeldi. Eeee sorun kalmadı ozaman barıştıkmıtemo4

H.Kaya.Gemlik. ve harfuzmani bunu beğendi.
  14. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Küslük yok Mustafa bey ,sıkıntı aslında net ortamından kaynaklanıyor.Kurulan cümleleri işitirken kuran kişinin yüz ifadesini görebilsek yanlış anlaşılmalara sebeb olan ufak tefek bir kaç kelime anlamını yitirecek.

H.Kaya.Gemlik. ve MOVACIKLI bunu beğendi.
  15. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Mahir bey gayet açıklayıcı olmuş. Benim görüşümdeki sebeblerin temelindede bahsettiğiniz olumsuzluklar yatıyor. Eğitim sistemimizi kumar haline getirdiklerinden atılan adımda çok dikkatli olmak gerekiyor. Yanlış bir zar atılırsa altın gibi genç beyinler heba olup gidiyor. Oysaki bu insanın başarılı ve zeki olduktan sonra kumar oynamaya ihtiyacı olmamalı. Zar atmadan hamlesini direk istediği gibi yapabilmeli. .

16. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Evlatlarımıza memleket sevgisini, vatan toprağının nasıl olduğunu, toprağın uğrunda ölen varsa nasıl vatan olduğunu empoze edip yurt dışına eğitime ancak öyle göndermeliyiz ki gittiğinde vatan hasreti çekip geri dönmesini bilsin.

Alparslan, Montimahir ve DALGIÇ bunu beğendi.
  17. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Mahir bey vatan memleket sevgisini zaten ilkokuldan itibaren
    Ticaretten ufak bir örnek verim, bir çok öğrenci ticaret konusunu protesto edip ücretsiz eğitim istiyoruz diyerek haklarını ararlarken,yaka paça dövülerek karakollara toplandılar. Ve inanın teröristlerin görmedikleri muameleleri gördüler. Neden bu konuda karşıt olduğum bir nebze daha anlaşılmıştır umarım. Oysaki bu öğrenciler vatan hainliği yapmamışlardı,anayasal hiç bir konuda kanunen hüküm giyebilecekleri bir ceza yada bu muameleyi görmelerini gerektirecek bir durum söz konusu değildi. Eğitim sistemine bir nevi piskolojik darbe olarak bakıyorum.

18. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    O kadar güzel bir noktaya değinmişsiniz ki işte bende tam bunu anlatmaya çalışıyordum çok yaşayın. ABD ye hiç gittiniz mi bilmiyorum ama orada ülkeyi yöneten kesim tamamen kalıplaşmış bir kesim dir . Yani orta halli sağlıklı karar verebilen kendinden emin insan hemen hemen yok denecek kadar az. Ya çok zengin var söz sahibi insanlar, yada sokaklarda dilenen You main man deip yanınıza gelip sizden sigara yada para isteyen insanlarla dolu ve bu insanlar son derece ürkütücü tipler. Akşam saat 9 dan sonra dışarı çıkmak ne mümkün insan sağlığı açısından son derece tehlikeli. Arkadaşımla bulunduğum otelin yanındaki bankada para çekmeye dahi gidemiyorduk okadar durum vahim yani. Adamlar verilen işi hiç bir şekilde sorgulamadan yapmayı öğrenmişler. Bize bir iş verildiğinde bunun neden böyle yapıldığını bu işin yerine şöyle yapsak daha mantıklı olur şeklinde kesinlikle yorum duymassınız. İşte Türk insanınıda aynen buna çevirmeye çalışıyorlar. Herkez neye niye oy verdiğini bilmeden gidip tek bir partiye oy versin kimse devletin başbakanı hakkında yorum yapmaya kalkmasın bunun gibi bir takım şeyler işte konuştuk ça sonu gelmeyecek.

Montimahir bunu beğendi.
  19. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Tüm navigasyon ve silah sistemlerinide onlardan alırsak kitlerler tabikide. Turgut Özal döneminde kurulan silah fabrikalarımız bu gün dünyanın en iyi üretimlerine sahip. Gel görelimki yaptığımız silahların birçoğunu kullanamıyoruz .Bu tıpkı bor madenlerini işleyemediğimiz gibi. İçimizdekileri temizlesek emin olun bu gün kendi kendine yetebilen 7 ülke dahi kendine yetemezken hepsine bakacak kadar gücümüz olacak.

Montimahir bunu beğendi.
  20. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Mahir Bey emin olun biz onlardan daha ilerdeyiz niye mi?. Şöyle izah edeyim Silahlardan jamerlerden bahsettiniz. Bunları yapan amrikalı beyinler değiller bizim yurdum insanı bunu yapıyor buradan okuma bahanesiyle ayrılıp geri dönmeyen kesim bunu yapıyor. Sadece biz miyiz hayır bakın Texas slicon vadisinde çalışan çok büyük bir kesim Türk buna emin olun Hintlisi, Japonu ve daha nice milletten beyinleri toplamış adamlar neden toplamış çünkü Para var para sen Türkiyedeki profesörüne nekadar para veriyorsun 5 bin Tl aylık veriyorsun ABD ne kadar veriyor 30 bin TL veriyor. Bir halta yaramayan meclistekilere bu parayı vereceğine Proflarına Mühendislerine ve Teknisyenlerine versen bizde de teknoloji konusunda hiç bir sorun kalmaz bütün ülkeleri geride bırakırız emin olun buna.

Montimahir bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş