1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Türkiye'de Satışı Olmayan, Olmamış ve Muhtemelen Olmayacak Güzel Protein Skimmer'lar

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde basma tulumba tarafından 26 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Konu başlığı biraz uzun oldu :/

Şimdi ben bazı süzgeçleri tanıtmak istiyorum. Kullanma şerefine nail olamadım ancak iyi olduklarını düşündüklerimi özellikle belirtme gereği duydum. Son yıllarda sektördeki marka ve modellerin artmasına karşın; Türkiye'de genel eğilimin Çin malına göre fahiş fiyatlı Bubble Magus'lara yönelik olması muhtemelen yüksek kar marjı bırakmasından ileri geliyor olabilir. Zira şu canım modeller neden yoktur bilinmez:

Öncelikle Nyos'tan başlayalım. Kendisi Skimz firmasının Almanya'daki satış adı.
    Öte yandan Quantum modelleri henüz Skimz'de yer almıyor. İşte o modeller: Şekilse on numara şekil :)
    NYOS Skimmer Protein Skimmer, International Reef Aquarium Shop Germany,

Bir diğer konu ise Eheim'in son üretimi SkimMarine modeli. İşte o ürün de piyasadaki yerini aldı velhasıl Türkiye'de her tür Eheim olmasına karşın PS yok: Yeni bir motora ve oldukça uygun bir fiyata sahip :)
    EHEIM SKIMmarine 800

Skimz modelleri:
    Dc modelleri, dünyada ilk olarak oval modelleri üretti son 1 yılda ancak ne yazık ki Türkiye'ye bunlar da gelmiyor :/
    Skimz Oval DC Series Protein Skimmers - AquaCave.com
    SKIMZ Monzter DC-Series Protein Skimmers - AquaCave.com

Pahalısı geldi, ucuzu çıktı gelemedi. Buyurunuz en çok satan Vertex modeli:
    Vertex Omega 130 Protein Skimmer - Bulk Reef Supply

Ve de şimdilik son olarak:
    Hani diyoruz ya, Askoll motor da askoll motor diye :)
    Buyurun uygun fiyatlı Askoll motora sahip PS'ler. Biraz garip değil mi?
    SWC XTREME 230 Cone Protein Skimmer SWC Xtreme 250A Protein Skimmer [SWC Xtreme 230 Cone] - $564.99 : SWC - Salt Water Connection, Protein Skimmers, Calcium Reactors, Filters & Lights
    SWC Xtreme 250A Cone Protein Skimmer SWC Xtreme Cone Skimmer 250 A [SWC Xtreme 250A Cone] - $749.99 : SWC - Salt Water Connection, Protein Skimmers, Calcium Reactors, Filters & Lights

MESUT_KERİM, murat parin, TencoMelih ve diğer 3 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş