1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Türkiyenin İlk Moderen Dev Akvaryumu Turkuazo

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde İmparaToR tarafından 19 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. İmparaToR

İmparaToR

İsim:
    SeRCaN KaRaCa
  2. İmparaToR

İmparaToR

İsim:
    SeRCaN KaRaCa

Tuzlu su canlıları ise Akdeniz, Karadeniz, Tropikal Türler, Deniz Mağaraları gibi farklı konseptlerde yan yana sıralanan akvaryumlarda görülebiliyor. Turkuazoo’da yer alan 29 akvaryumun, 5 milyon litre su ile doldurulan en büyüğünün içinden 80 metre uzunluğunda akrilik bir sualtı tüneli geçiyor. Ayrıca 270 derecelik su altı görüş açısına sahip devasa gözlem salonu, akvaryumun tüm görkemini gözler önüne seriyor.

Köpekbalıklarıyla dalmak ister misiniz!
    Turkuazoo ziyaretçilerinin yaşayacağı en ilginç deneyimlerden biri de yüzlerce türde deniz canlısının arasına dalmak ve hatta köpekbalıklarıyla özel dalışlar yapmak olacak. Turkuazoo bu dalış programları için Şişli Sualtı Sporları Kulübü ile işbirliği yapıyor.

Turkuazoo’nun giriş fiyatları ise şöyle: Yetişkinler 25 TL karşılığında akvaryumu ziyaret edebilirken; öğrenciler, 65 yaş üstündeki misafirler ve 4-16 yaş arasındaki çocuklar 18 TL karşılığında Turkuazoo’yu gezebiliyor. İki çocuklu dört kişilik bir aileden ise 75 TL talep ediliyor.

3. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Çok güzel paylaşım için teşekkürler..

4. safak

safak

Bende yaklaşık 1 ay önce gittim turkuazoo'ya çok güzel bi yer.Paylaşım için teşekkürler.

5. taygun

taygun Guest

Teşekkürler Sercan Bey,

Eğer bir yurtdışı gezinsinde olsaydık da böyle bir yerden bahsetselerdi belki 40 km yol gidip bir de üzerine 40 Euro verirdik. Ama şimdi Ümraniye'den Bayrampaşa'ya nasıl gideyim. Üstelik 25 TL. Çok pahalı. :F

Anadolu Yakasıdan açarlarsa giderim. haha:

Saygılar

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Teşekkürler Sercan Bey video için. Ben en yakın zamanda ziyaret etmeyi düşünüyorum.

7. safak

safak

Temel abi süper marinler var senin kesin görmen lazım :)

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Benim kesin görmemi gerektiren başka nedenler de var. Marmara suyundan deniz akvaryumu olmaz diye ve ben kurdum diye başımın etini yediler yıllar önce. Adamlar geldi 5 milyon ton suyu Marmara'dan çekip o akvaryumları kurdular bu yüzden benim için ayrı önemi var. çılgın:

9. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Temel abi bir ara birlikte gidip bi gezelim bu mekanı. Ordanda Perşembe pazarına geçeriz.?

10. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Turkuazoo'yu gezmek kısmet olmadı henüz.. Birde çok fazla olumsuz yazılar okudum onun hakkında o yüzden daha gitmeden biraz soğuma aldı beni.. Gerçi herkesin beklentileri değişik tabii onu bilemeyiz ama fiyatları gerçekten fazla geldi bana.. Aile paketinde ki indirimde çok komik yani.. Belirtilen çocuk yaşına uygun bir ailenin sadece 11 TL kârı oluyor ki komik bir indirim yani..

Temel abi sana marmara suyundan akvaryum kurulmaz muhabbetini yapanlar suyun marmara'dan olmasından dolayı mı bunu söylüyorlardı ?? Hayır yoksa yani onu söyleyen arkadaşlar hayatlarında hiç bu tip müzeler görmemişler duymamışlar heralde.. O devasa akvaryumlarda kullanılan suyu ne suyu zannediyorlar acaba çok merak ediyorum.. Bence onların zoruna giden , senin bu işi bir dünya masraf yapmadan pratik yoldan halletmendendir.. Sonuçta yani sen bu şekilde kaç senedir bu hobini sürdürüyorsun o arkadaşların yerinde ben olsam bu yönteme itiraz edip kalıpların dışına çıkmaya korkacağıma bu yöntemide öğrenmeye çalışırdım..

11. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Gidip gezmek isterdim. Çok güzel yaa...

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Volkan zaten benim kızdığım soru sorulmamasıydı. Bir yeni fikre mesafeli bakabilir insan bunu anlarız özellikle tuzlu su akvaryumlarının çok daha zor olduğu düşünülen dönemler bunlar. Ancak o kadar basit ki o dönemde neredeyse bir dünya test kitlerini alıp hazırlamadan akvaryum kurulmazdı. Bir kişi demez mi elimizde test kiti var iki damlasıyla da bu suyu ölçelim bakalım felanca değer nedir ? Haksızmıyım ? Bir düşünün 2 liralık elyaf konusunda birbirlerine girip sayfalarca tartışıyorlar ve komediye bak ki altından iyi kötü bir faydanın çıkacağı konuyu tartışmadan kapatıyorlar. :) Tabi artık değil, olur ama temiz yer lazım, yok denize açılıp açıktan almak lazım diyor aynı kişiler.

Yalan yok sevindim iyi ki öyle olmuş diye. Bak bugün konuşabiliyorum. :F

13. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara
    Cevap: Türkiyenin İlk Moderen Dev Akvaryumu Turkuazo

Konuyu hortlatmış gibi olucam ama Grupanyada Turkuazoo fırsatı başlamış. Giriş 14 TL

Sayfayı Paylaş