1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

T5 Akvaryum Armatür

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde gbgonenc tarafından 21 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. gbgonenc

gbgonenc

Yer:
    İstanbul Kadıköy
    İsim:
    H.Gökberk Gönenç
    Arkadaşlar merhaba,

Uzun zamandır giremiyordum foruma.Ancak vakit bulabildim.

Hemen lafı uzatmadan soruma geliyim. Akvaryumumun ölçüleri 120*45*45 ve benim bir aydınlatmaya ihtiyacım var. Bütçem 200-250 tl arasında. Buna göre sizce 2.el hazır bir armatür mü almak daha yararlı yoksa balast ve floları alıp kendim yapmam mı ?

Ayrıca kimisi 54W kullan diyor Kimisi de 39W kullan diyor. 4x39w ya da 4x54w düşünüyorum. Renk kombinasyonu konusunda da yardıma ihtiyacım var :)

2. nemesistr

nemesistr

Yer:
    sakarya/istanbul
    İsim:
    eyup yayla
    Aslında kendin yaparsan daha ucuza mal edeceğin kanaatindeyim. Çünkü imalatçılar yaptıkları masraf kadar bir o kadar daha üzerine koyup o şekilde satışa sunarlar. Bu sebepten dolayı bayağı pahalıya mal olur ve istediğiniz gibi bir şeyi de bulmanız bazen zor olabilmektedir.
    Bana sorarsan 4 x 54 w daha sağlıklı olacaktır.

3. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat
    Bahsi geçen bütçe, lamba+armatür için mi yoksa sadece armatür için mi geçerli. 200-250 lirayı sadece floresanlar geçer.

4. gbgonenc

gbgonenc

Yer:
    İstanbul Kadıköy
    İsim:
    H.Gökberk Gönenç
    4*39W flo alıp ileri geri yerleştirip akvaryumda gölgede alan bırakmamayı planlamıştım. Hem Watt tan tasarruf etmiş olurum. Hem de flo boyu uzun geldi armatür taştı o oldu bu oldu uğraşmam. Bir arkadaş da 2 tane çift çıkışlı balast vericek bana ondan haber bekliyorum. Floların fiyatı 40 lira civarında. Ben de şöyle düşündüm :

- 4 Tane Atı Flo 40x4 ten 160 lira. 40-50 lira da ayaklar kablolar vs vs ıvır zıvıra gitse. 200 220 lira civarı bişey tutar diye düşünüyorum.

Hala 54 mü 39 mu karar vermedim çok ortadayım.

5. gbgonenc

gbgonenc

Yer:
    İstanbul Kadıköy
    İsim:
    H.Gökberk Gönenç
    Hatta 39 Watt ATI'ler 35 tl.

6. vanlyy

vanlyy

Yer:
    van merkez
    Maliyet yüksek gibi görünüyor umarım amacına varırsın.

7. gbgonenc

gbgonenc

Yer:
    İstanbul Kadıköy
    İsim:
    H.Gökberk Gönenç
    Maliyet 200-250 lira arasında bişey olucak görünen o .

Sayfayı Paylaş