1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

T5 Flo alıyorum sizce bunlar uygun mu ?

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde lcturkey tarafından 2 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

1. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Arkadaşlar 100 cm boyunda ve 50 cm yüksekliğindeki akvaryumum için 4 adet T5 koymayı düşünüyorum.Yarın aşağıdaki floların siparişini vereceğim.Sizce uygun mudur ? Balans için Tridonic Atco çift çıkışlı alacağım 2 adet.

Ati Actinic 39 W ( Mavi ) 2 adet

Ati Aquablue Spezial 39 W ( Beyaz ) 2 adet

Tridonic Atco balans 39 W çift çıkışlı 2 adet

2. sconat

sconat

İsim:
    Ozan Sıdal
    Levent bey,daha ne olsun Ati diyorsun harika marka. :helalolsun: tanesi 40 ila 50 lira cıvarında bildiğim kadarıyla.Tuzlu suda renklerini kullanan arkadaşlar bilir. super:gif super:gif

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Mükemmel tercihler, daha iyisi olamaz. :)

Ozan sana da tebrikler çok haklısın. toka:gif

4. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Teşekkürler floları bu işin ustası olan biri tavsiye etti :) Teoman abi .Yarın insallah siparişini vereceğim ve yapımına başlayacağım armatürün.Armatürde yansıtıcı olarak ayna kullanmak istiyorum.Bununla ilgili konu açmıştım ama pek anlaşılmadı herhalde konuda sormak istediğim.Ben yansıtma özelliği daha iyi olduğu için yansıtıcı olarak ayna kullanmak istiyorum.aynalar kökülebilir ve çok kolay temizlenebilir şekilde olacak

Aşağıdaki şekil daha açıklayıcı olabilir.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 13 Mayıs 2016
  5. skoca

skoca

Ayna iyi fikir katılıyorum.ben dolphin marka akvaryumun kendi plastik olan aydınlatma kabının eridiğini görünce içine ayna döşedim erime yamulma durdu.ışık gücüde baya arttı adamlar altına hiç reflektör koymamış zaten.

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ayna bence de olur, ancak bazı armatürlerin alüminyum reflektör kullanmasının bir önemi var mı acaba ? Isıyı emmesi vb. huh:

Sadık Bey az çekmedik o akvaryumların dediğiniz armatür erimesinden iyi düşünmüşsünüz. :)

7. balıkosman

balıkosman

İsim:
    Osman Tuna
    Levent bey sizi hayranlıkla takip ediyorum bilmenizi isterim.beceriklisiniz maşallah aydınlatmanızda harika olacaktır eminim.Önerilen T5 markasını ben hiç duymadım açıkcası tuzlu için sanırım.Ama Tridonic Atco balans iyi seçim bence de.

8. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Teşekkürler onur bey elimizden geldiğince sizlerinde katkısıyla birşeyler yapmaya çalışıyoruz.Evet ati markası tuzlusu için kullanılan ve tercih edilen bir marka.Ustalarımız balıklar ve mercanlar üzerinde iyi bir etki yarattığını söylemekteler.

9. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Levent hocam; ayna gereksiz yere ağırlık yapar kapakta.Ve kırılgan bir malzeme olduğundan pekte kullanışlı olmayabilir. Bunun yerine alaminyum parlak gofraj sacları satılıyor piyasada. Ve bu ürtün aynadan daha ucuz. ;) Nence bu yönde biraz daha araştırma yap. ;) Genelde bu saclar metre hesabı satılır fakat sen etrafında herhangi bir reklam sektöründen,yani tabelacılardan bu sacı çok rahat temin edebilirsin. Ayrıca; senin armatürü kaplayacak kadar saca para dahi almazlar. ;) Ama en kötü ihtimale karşı buyur sana link. Burdanda yardım alabilirsin. ;)

10. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Olcay hocam aynanın çok bir ağırlığı yok sonucta kapak 300 gr ağır olsa bile benim için problem olmayacak.Akvaryum dolabını biliyorsun benim ışık tesisatı üstte görünmeyecek bile.

Arkadaşlar firmanın elinde Ati Actinic kalmamış onun yerine Ati blue plus var sanırım sizce bu da uygun olur mu ?

11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    T5 Flo al1yorum sizce bunlar uygun mu ?

Olur ben de onu kullaniyorum.

Fiyatlar nasil Levent ?

Cep mesaj.

12. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Bugün bundan aldım. Her şeyi ile hazır. Fişe takıp kullanıyorsun sadece. Flo'nun dışında koruyucu cam gibi bir şey var. Ben 21W'lık T5 aldım. Sert strafora monte edip akvaryumun üzerine koydum. Baya iyi aydınlatıyor. Praktikerden 42 liraya aldım.

13. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Temel abi fiyatlar aşağıda siparişini verdim.

Ati Aquablue Spezial 39 W 34,82 TL

Ati Blue Plus 39 W 31,31 TL

14. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Levent aramızda kalsın ama... İlk fırsatta simit gibi yedim arkadaşın birini. Fiyat süper haberin olsun. huh:

Hasan kardeş T5 dedin sanırım akvaryum üstünde görelim bakalım İşe yarıyor mu ?

15. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Levent doğru seçim, :heyo: Hasan beyin kullandığı t4 Temelim bizim nanoda kullandıklarımızdan

16. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Anladım Teoman abi ben de onlara benzettim zaten. Ama abi 42 lira diyor çok pahalı değil mi o armatürler için ? huh:

17. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Teoman abi, siz memnun muydunuz benim aldığımdan? Ben zaten cichlid besliyorum. Fakat bitkili tank kurma aşamasındayım. 80 x 80 x 45 boyutunda bitkili tank için bugün aldığımın kısalarından kullanmayı düşünüyorum 3 adet. Uygun mudur?

18. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Temelle kurduğumuz o nano akvaryumda pek verim aldığımızı söyleyemem ,ama tatlı suda olur onların birde mavi renkli olanları var zannedersem 3 çeşit sarı,beyaz ve mavi.Beyaz olanlar 6500 klv.ama çin malı derli toplu görüntüsü güzel ama bence 6 saaten fazla yakılmamalı diye düşünüyorum.

19. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Bugün T5 ve balans işini hallettim yarın geliyorlar. 4 adet T5 ve 3 adet tridonic atco balans aldım hemde balansların tanesi 30 TL'ye geldi.Önümüzdeki ay 2 adet daha t5 eklemeyi düşünüyorum balansı o yüzden fazla aldım.

20. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Levent 4 tanesi bile senin akvaryumu uçuracak bak göreceksin ,yanlız o ayna reflektör işine pek aklım ermedi 4 floyada ayrımı yapacaksın yoksa tekmi ? Eğer yapacaksanda her biri için ayrı yap :heyo:

Sayfayı Paylaş