1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

T8 Dalgıç Floresanlar Ne Kadar Sağlıklıdır ?

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde fth-94 tarafından 3 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Hemen hemen herkes biliyordur dalgıç floresanı. Acaba bunlar akvaryuma bir zarar verirmi ?
    Bence suyu ısıtır ve 1-2 derecelik bir ısı yükselmesine neden olur.

Sizlerinde görüşlerini bekliyorum.

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Merhabalar Fatih, floresanlar pek ısınmaz.Floresanın ısısı akvaryum suyuna etki edecek güçte değildir. Floresanların balansları ısınır ve dalgıç floresanların balans sorunu olmadığından suyu ısıtma gibi bir sorunu yok.

Ancak akvaryumlarda kullanılan dalgıç floresanların alttan gelen ışık balıkları yorduğundan ben pek tavsiye etmem dalgıç floresanı.

3. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Teşekkürler Olcay abi. Evet balans olmadığını okumuştum. Bir bilgi daha öğrendim :)

Bu arada özel mesaj atacağım sana ama gelen kutun doluymuş bir zahmet boşaltabilirsen sevinirim.

saygılar
    saygılar:gif

4. kaan07

kaan07

İsim:
    Kaan ÖNCÜ

Katılıyorum Fakat 1 derece oynama oluyor.Bende dalgıç kullanıyorum Akvaryumun içine konduğu zaman hiç güzel durmuyor fakat kapağa takıldığı zaman çok güzel oluyor fotoğraf gösterebilirim.

5. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL

Bende de dalgıç floresan var ve suyun içine konulmasını tansiye etmem ben cama yapıştırıyorum ve kapağı kapattığımda çok güzel oluyor.Ben de sana suyun dışında olmasını tavsiye ederim.Bu elektriğin şakası olmaz.Şimdi kaçak maçak olur balıkları öldürmeyelim sonra.

6. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Balıklardan önce kendimizide düşünmek zorundayız. ;) Suda kaçak olursa %100 bizde çarpılırız. Çünkü kaçak olduğunu bilmeyeceğiz ve elimizi suya daldıracağız ve olan olucak :)

Sayfayı Paylaş