1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Taşma Kutusu Temizlemenin Kolay Bir Yolu Var mı?

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde cystein tarafından 11 Ekim 2016 başlatılmıştır.

1. Tüm Forumdaşlara Merhaba,

Taşma kutularını temizlemenin kolay bir yolu var mı? Yabancı forumlarda genelde sirke ile diş fırçası veya mutfak süngeri kullanarak temizleme önerilmiş. Benim asıl sıkıntım taşma kutusuna sirkeli suyu koyduk, bekledi ve kalsiyumlu çökeltileri temizledi. Peki o artık kirli suyu nasıl uzaklaştıracağız taşma kutusundan? El girmiyor daracık bir alan. Bir pompa sistemi veya sifon sistemi önerebilecek var mı?

Saygılarımla..

2. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    İyi bir sifon, kalan az miktarda suyu da maşa ve iyi bir sünger ile alabilirsiniz.

cystein ve Ontheway bunu beğendi.
  3. Bu amaçla yapılmış DIY çalışma falan gördünüz mü hiç?

4. burak ozu

burak ozu

Yer:
    Bursa
    İsim:
    burak özügeldi
    Diy degil de duz mantik dip pompasi ile cekebildinizi cekip, kalani sungerle alabilirsiniz.

Herhangi bir diy calisma gormedim

cystein bunu beğendi.
  5. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Uzun bir çubuğa tutturulmuş orta çapta bir hortum ile kolayca halledebilirsiniz.

Hava hortumu ile misal daha az su çekerek daha çok alanı temizleyebilirsiniz ancak herhangi bir kaba pislikte çabucak tıkanır. Ayrıca işlem uzun sürer.

Büyük çaplı olursa da bu sefer kısa sürede fazla su çekmiş oluyorsunuz ve dar yerlere giremiyorsunuz.

cystein bunu beğendi.

6. Şu şekilde bir DIY çalışması buldum. Fena durmuyor, yapılması da çok zor değil.

7. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Bu motorlardan bulabilirsen yapmakta sıkıntı yok.

8. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
  9. Hakan Bey,

Daha tankı kuramadım bile :) Eğer sipariş verirsem size de geçerim bir tane sorun değil. TR'de de satan yerler var ama sanki biraz pahalı gibi. Alternatifi bir şeyler bulunabilir belki.

Saygılarımla..

Sayfayı Paylaş