1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

taban bitkisi yetiştirme

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde m.avcıoğlu tarafından 8 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Taban bitkileri pvc tele tutturulmuş geliyor. Biz bunu nasıl yerleştirmemiz gerekir? Pvc telle kuma gömerek mi acaba? Tecrübesi olan arkadaş yardımcı olursa sevinirim...

2. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Pvcde Olanlar genelde Moss Veya Riccia Türleri. Size gelen bitki türü nedir ?

3. vanlyy

vanlyy

Yer:
    van merkez
    Bildiğim kadarıyla hiç bozmadan akvaryumda uygun yere olduğu gibi bırakırsanız, zamanla yayılacaktır.Pvc nin görünmesini istemiyorsanız çok az bir şekilde kum ile kamufle edebilirsiniz.Yine de üstadlardan gereken bilgiyi almanızı tercih ederim. Saygılarımla...

4. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Riccia bitkisi. Olduğu gibi bıraktığımda hepsi akvaryuma dağıldı, onun için yardım istedim. :)

5. vanlyy

vanlyy

Yer:
    van merkez
    Kökleri pvcyi tamamiyle sarmamışsa tutmamışsa biraz ip ya da misine yardımı ile tutturabilirsin.Geliştikçe ip kamufle olur içine sinmezse geliştikten sonra ipi yada misineyi kesebilirsin.

6. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Bunlar köklü filan değil ki, bildiğimiz çim gibi birşey. Sadece pvc ye sıkıştırılmış.

7. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Riccia aslında su üstü bitkisidir. Taban bitkisi olarak kullanılmak istenirse, kullanmak istediğimiz alan kadar hazırlanmış tel örgünün üzerine, bir miktar riccia bitkisi yayılarak üzerine ikinci kat tel örgü kapatılır. Böylece riccialar arada kalarak akvaryuma yayılmaları önlenir. Çift taraflı telin içinden nasıl çıktılar ki?

ßy Mirac Küçükerdem bunu beğendi.
  8. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    bende onu anlamadım işten geldiğimde hepsi yüzüyordu. şimdi yenileri geldi üzerine biraz kum örttüm bakalım aradan çıkacaklarmı

9. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Telin aralarından çıkmışsa, yeni kırpılmıştır. Su yüzeyinde misine yardımıyla böleceğiniz bir bölgede, uzamalarını bekleyerek tekrar iki telin arasına yerleştiriniz. Beklemek istemiyorum derseniz, daha ince gözlü bir malzeme kullanmanız gerekecek. Kumun fayda edeceğini düşünmüyorum. Java yosunu daha uygun gibi.

10. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    kum aralarından çıkmaz mı bu bitki. jbl bitki kumu kullanıyorum

11. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Yukarıda da belirtmiştim. Bitki aslında taban değil, su üstü bitkisidir. Köksüzdür. Kumun altında kalanlar çürüyecektir.

m.avcıoğlu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş