1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Taban hk. / Öneri

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde turqer tarafından 23 Nisan 2010 başlatılmıştır.

1. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
    Herkese merhabalar.
    Akvaryumsuz evde zor yaşanır dedim, bettalı-bitkili küçük bir nano kurmaya karar verdim haftalar önce. Ancak şimdi düşüncemi gerçekleştirme fırsatı bulabildim.

Taban konusunda kararsızım...Siyah taban olsun istiyorum ama zamanında aquaclay'dan aldığım verimide unutamıyorum.
    Hagenin siyah taban malzemesi maalesef bana hitap edecek boyutlarda satılmıyor. Ya da ben bulamadım...

Siyah taban için;
    http://www.otuz.com/fish-101-2622a-akvaryum-kumu-siyah-2-kg-l-k-orjinal-po-et.html
    http://www.otuz.com/fish-101-2619a-bitki-destekleyici-amazon-river-sand-3mm-2-kg.html

Linklere bakarsanız belki tanıdık gelmeyebilir. Ama sanırım hagen gibi bir ürün.

Yukarıdaki taban malzemesini kullanan/kullanmış kimseler varsa yorum yapabilirseler çok sevinirim. Tabi ki önerilerinize de hayır demem.

Teşekkürler.

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Türker, aquaclayden almış olduğun verimi hagendende alırsın....

Çok çeşit siyah kum var hagen diye satılan, bizlerde bir şekilde hagen diye alıyoruz.

Ben üç torba aldım hepsi kapalı ambalajdı, ve enteresan olan şey hagen diye satılan kumun ambalajının hiç bir yerinde hagen ismi dahil hiç bir şey yazmıyor. Ya verdiğin linkten alacaksın, yada güvendiğin esnaftan alacaksın...

Yada pazar günü maltepeye gidip, alacağım ve kargo yapacağım, tercih senin..... En azından kendi tankımda kullanmış ve denenmiş kum......

3. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
    Hocam çok teşekkür ederim ilginize. Semt adı verince, kilo ile satan yeride bulmuş oldum. 1 Kg=3 TL. 7 kg alsam yaklaşık 5 lt yapıyor. Bu da bana yeterli sanırım...Umarım...
    Tekrar teşekkürler Murat Hocam. :)

murer bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş