1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Taban Malzemesi Hakkında

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde SfenkS tarafından 29 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. SfenkS

SfenkS

Yer:
    Bitlis
    İsim:
    faik demirdiş
    Arkadaşlar kolay gelsin halihazırda 40 lt lik bir bitkili akvaryumum var ama 200-250 lt arası bir akvaryum alacağım 1 hafta içinde ve bitkilerimi bu akvaryuma aktaracağım taban için bitlis te yaşıyorum ve van gölünün kıyısından kum alıp güzelce yıkasam ve kullansam olurmu dersiniz geçen gün van gölü yanında piknikteyken gördüm de boyut olarak bu hagen kuma benziyor olur mu dersiniz acaba?

2. Erdal

Erdal

Hagen türü, lav kırığı yada dere kumu kullanılabilir. Van gölü kumu için bir şey diyemem diğer arkadaşların cevaplarını beklersen iyi olacaktır.

3. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Bence bitki için en iyi kum dere kumudur. Kullanacaginiz kum boyut ve renk olarak sizi tatmin ediyorsa denemekten zarar cikmaz.

4. SfenkS

SfenkS

Yer:
    Bitlis
    İsim:
    faik demirdiş
    Bir de göl suyu sodalı ya onun içinde soruyorum acaba sakıncası olur mu diye

5. Erdal

Erdal

Göle dökülen zilan deresi yada ne biliyim başka ırmak vs. yok mu oradan temin edebilirsin kumu.

Sayfayı Paylaş