1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tablet Yem Hakkında Bir Sorum Var...

Başlığı 'Akvaryum Yemi Araştırma Portalı' kategorisinde umitdulger tarafından 14 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

1. umitdulger

umitdulger

İsim:
    Ümit DÜLGER
    Arkadaşlar tablet yem suya girip çıktıktan sonra hemen bozulur mu_? Benim 30 tane kadar tropheus sp. black kriza yavrum var ve onları beslerken spiriluna tableti bir iğne yardımı ile ipe geçirip akvaryuma sarkıtıyorum, yem çözününce tam yiyebilecekleri boyutlarda suya dağılıyor ve yeterince çözündükten sonra kalanını çıkartıyorum. Acaba kalan tableti diğer öğünlerde de kullanabilir miyim yoksa bir kere suya girip çıktıktan sonra bozulur mu_?

2. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Cevap: Tablet Yem Hakkında Bir Sorum Var...

Bence sıkıntı olur. Bahsettiğiniz şekilde 5-6 tane yapacağınıza 2-3 taneyi cama yapıştırın , tüm balıklar zaten bir şekilde yer onları.

3. umitdulger

umitdulger

İsim:
    Ümit DÜLGER

Teşekkür ederim Can Bey. Peki 30 tane 1 - 1.5 cm'lik tropheus yavrusu için her öğünde bir tableti kaçta kaçını vermeliyim sizce_?

4. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Ümit bey 3 adet yeterli gelir.

5. umitdulger

umitdulger

İsim:
    Ümit DÜLGER

3 Adet derken günlük miktarı mı kastetiniz acaba? Ben günde 3 öğün besleme yapıyorum iş durumumdan dolayı. Her öğünde bir tablet mi vereyim?

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Yavru oldukları ve aslında doğaları gereği gün doğumu ile gün batımı arasında sürekli yemeye odaklı olduklarından bir tablet yetmez onlara. 30 yavru birey bir öğünde 3 tablete yakın yerler. Zaten bir süre sonra suya dağılmasına gerek yok gelip kendileri direk tableti haşamat edeceklerdir. Yavru olduklarından sadece tablet yem yeterli gelmez besin olarak, kaliteli pul yemleri önce ıslatıp sonra vermek gerek ara ara. Mesela tamamen bitkisel tür olmaları aslında karoteine ihtiyaçları olmadığı anlamına gelmez. Bu yüzden ıslatıp New Life Spectrum besin periyotuna dahil edilebilir.

7. umitdulger

umitdulger

İsim:
    Ümit DÜLGER

Çok teşekkür ederim Temel hocam ben de yavrucakları bloat falan yapmiym diye bi tableti 4'e bölüp 4 öğünde vermeye başlıyodum tam. Demek ki iyice aç bırakcakmışız yanlışlıkla. İyiki cevap yazdınız hemen takviyeye geçiyorum.

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Yemlerini önce ıslatıp sonra vermen gerektiğini bloat hastalığına önlem için yazdım zaten.:ay:

9. kaan07

kaan07

İsim:
    Kaan ÖNCÜ

Tablet yemler çabuk bozuluyorlar öle bir şey yaparsanız balıklarınızı öldürebilirsiniz.Ve balıklarınız için bana göre 2 tablet yeterlidir.Cama yapıştırınız birde yemleri.

Sayfayı Paylaş