1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Taiwan Bee Karideslerim

Başlığı 'Karides ve Salyangoz Forumu' kategorisinde volkano63 tarafından 10 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. volkano63

volkano63

Yer:
    Almanya
    İsim:
    volkan atmisüc
    Bayagi bekledim ama sonunda geldiler. (Panda,King Kong,Green King Kong,Red Wein,Red bold,Bulue bold,vs vs)

01a.jpg

02a.jpg

Yasin K., Montimahir ve veysel bunu beğendi.
  2. volkano63

volkano63

Yer:
    Almanya
    İsim:
    volkan atmisüc
  3. volkano63

volkano63

Yer:
    Almanya
    İsim:
    volkan atmisüc
  4. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Maşallah çok güzeller. Sağlıkla besleyin.

volkano63 bunu beğendi.
  5. volkano63

volkano63

Yer:
    Almanya
    İsim:
    volkan atmisüc
    Tesekkür ederim. Gözüm gibi bakiyorum!!!

talha54 ve H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  6. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Muhteşem canlılar sağlıkla besleyin.Maşallah:nazar:

volkano63 ve H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  7. talha54

talha54

İsim:
    Talha AKDENİZ
    Pandalar özellikle güzel.Birde mahsuru yoksa oralarda kaç paraya alıyorsunuz bu karidesleri

volkano63 bunu beğendi.
  8. volkano63

volkano63

Yer:
    Almanya
    İsim:
    volkan atmisüc
    Taiwan Bee karidesleri mantikli düsünürsen zaten kirma ama mesela king kong ile panda ciflesmesinden cikan yavrularin yarisi kingkong yarisi panda olmasi lazim ama sikca F1 denilen taiwan geni tasiyan normal bee karidesleride geliyor(Karisik). Bunlarin taiwan bee ,le ciflesmesinden tekrar taiwan bee aliniyor. Ama sayilari degisken.Onun icin en az 2 veya daha fazla akvaryum olmasi lazim Karidesleri aldigim yetistiricide 6 adet 160 L akvaryum vardi. Arada bir karidesleri ayirmak gerekiyor Saf kan yada F1 diye sorunda orada basliyor F1 leri veremiyorsun tekrar taiwan bee werecek diye neyse bekleyelim görelim burada sizlerle paylasacagim beraber bekleyip görecegiz. (1 king kong ve 1 blue panda yumurta tasiyor)

Montimahir bunu beğendi.
  9. volkano63

volkano63

Yer:
    Almanya
    İsim:
    volkan atmisüc
    Karidesleri 2 hafta önce getirdim 2 farkli privat üreticiden o gün 750 km. yaptim. Taiwan bee karidesleri akvaryumcularda satilmiyor özel bakim istedikleri ve cok narin (ufak degisiklere bile dayaniksiz) olduklari icin. Bu isi yapan birkac üretici privattan profosyonellige gecmisler internet üzerinden resmi olarak satis yapiyorlar. Birkacida ithal ediyor. Bu cinsin fiyatlari ucuyor internette karidesbasi 18 ile 25 arasi degisiyor (euro) Ben direk bu isi sözde hobi olarak yapanlara gittim ama dedigim gibi adamlarda 6 tane büyük akvaryum vardi. Benin avarajim biriz daha ucuza görerek ve secerek aldim. Ama yinede allahdan kimseye hesap vermiyoruz (ana baba hanim) Heralde 2 kücük akvaryuma harcadigim paraya söyle üc dört metre deniz akvaryumu kurardim.(daha büyük de olabilir)

10. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Volkan abi doğru diyorsun her şey gibi karides tecrübe ve bilgi istiyor hele bu türün hassas olması dahada dikkat gerektirir ama güzel canlılar uğraşmaya değer...:)

Montimahir ve H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  11. focus34

focus34

İsim:
    sami durmuş
    maşallah abi epey yol gitmişsin ama deymiştir paylaşım ve deneyimlerini paylaşmanı sabırsızlıkla beklıyorum bizim türkiyede imkansızlık yuzunden bazı materyellere ulaşamıyoruz getırsekte çok pahalıya mal oluyor onun ıcın turkıyede bıraz agır ılerlıyor bu hobi

12. volkano63

volkano63

Yer:
    Almanya
    İsim:
    volkan atmisüc
    Yavrulari da aldik Simdi hepsini yasatmaya calisiyorum.

15.jpg

16.jpg

Montimahir, Alparslan, tsenol ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  13. focus34

focus34

İsim:
    sami durmuş
    Maşallah usta sağlıklı yavrular dilerim.

Sayfayı Paylaş