1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tam siyah dişi lepistes

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde RuPTuR tarafından 30 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

1. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    Sanırım Türk metalik gökkuşağı anaçtan bu yavruyu aldım.Nette gördüğüm fotoğraflardan tam siyah lepistes dişisi olduğunu anladım.Şu an anaç altı ve ergin erkek balıklarla hiç münasebeti olmadı.Ne yapmamı önerirsiniz?Bu arada Emrah,fotoğrafların bazılarında senin mikari yavruyu da görebilirsin(dişi).Yorumlarınızı bekliyorum.

2. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Çok güzel Cem, senin yerinde olsam bu balığı ayırır ve siyah bir erkekle çifleştirirdim ben kalp kuyruklu balıklarımı üretemedim hastalık girdi tanka :( bari sen üret bunları

3. sadangur

sadangur

İsim:
    şadan gür
    Gerçekten çok güzel bir tür bu siyah lepistesler , umarım üretebilirsiniz...Hatta bizlerle paylaşabilirsiniz :cekingen:

4. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Hayırlı uğurlu olsun Cem... Sana şans getirsin...

Özel tür lepistes beslemediğimiz için hali ile ne yapabileceğin noktasında fikir sahibi de değiliz... Ancak yetkin arkadaşlar yardımcı olacaktır...

Yalnız ben kuyruğunda hafif bir morumsuluk var gibi gördüm... Tabii resim kalitesi düşük olduğu için yanılmış olmam büyük ihtimal...

Koca seçerken lepisteslerin Y kromozomları üzerinden kalıtılan desen genlerini dikkate almanı salık veririm... Tabii X kromozomu üzerinde bulunup da Y'den gelen desen genlerinin etkilerini düzenlenyen genleri de göz önüne alman yerinde olur... Birilerinin dediği gibi Portal'da bize özel lepistes türleri hakkında çok şey öğretecek arkadaşlar var... Ne mutlu bize...

5. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    :F Morluk yok Abdullah Abi,balık siyah ve şeffaftan oluşuyor.Sırt yüzgeci siyah olmasaydı ve dişi olmasaydı sıradan bir balık diyecektim ama denk geldi sanırım :) Teşekkür ederim bu arada.

6. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur
    Cem hayırlı olsun. Bu arada gözüme yanlış takılmadı ise hamilelik var gibi bunda (3. resime dikkat edilirse) belkide ben yanlış görüyorumdur.

7. radenko

radenko

Saf fullblack erkeği Ceme yollanacaktır. Erkeğin saf fullblack olmasına rağmen bakalım kaç tane saf fullblack alınacak bende çok merak ediyorum ama ben çokta iyimser değilim. Eğer balık galaxi ırkından geliyorsa renkarenk yavrular olur herhalde. Önceden tahmin edecek varsa buyursun bir ay içinde sonuç belli olacaktır.

8. Desert Falcon

Desert Falcon

Sonucu bekleyelim fal bakmaya gerek yok :F

9. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Cem benim cimbomlu endler'sler ile deneyelim :) Nasıl birşey olur acaba :cekingen:

10. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    lepistes ve moli yavruları ne kadar sürede resimdeki büyüklüğe gelebilir ?

11. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Bakım, su ve yemlemenin kalitesine göre değişir.1,5 aydada o hale gelir 4 aydada o hale gelir..

12. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Ben moli yavrularını Zebra Ciklet yavruları var 2 ay önceden kalma onların yanında bakıyorum yemlemede Zebra dip yemi atıyorum zorunlu olarak diyelim.

Akvaryumda havalandırma da var Uygunmudur ?

Sayfayı Paylaş