1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tanganyika Akvaryumum ( Frontosa'dan Vazgeçmem )

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde Lake Tanganyika tarafından 26 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Akvaryum Boyu Ve Hacmi: 130*55*60h Net 429 Litre Sump Dahil 564 Litre
    Kullanılan Yemler: Tropical Spirulina, Artemia, Dana Yüreği Tetra bits.
    Filtre Sistemi: Sump, Sump Boyutu 100*45*45 ama 30cmye kadar dolu
    Isı: 28 Sabit
    pH: 8,5
    Malzemeler: Isıtıcı Atman At-300 Watt --- Sump Motoru AquaBee 2000

Balıkların Türleri Ve boyları:

1 Erkek 4 Dişi Frontosa Brundi Erkek 14 cm Dişiler bir tanesi 14 cm Diğerler 13 cm arası

2 Çift Damızlık F1 Calvus Nangu Erkekler 10 cm Dişiler 7 cm Şuan 1 Çift Kabuk tutuyor hatta tuttu 6 gün önceye kadar dişinin karnı baya şişti son 2 gündür dişinin karnı inik sanırım yumurtladı hiç bakmıyorum.. :)

15 adet Sarı Prenses 11 adet 4 cm, 4 tanesi 2 cm arası.. Sarı Prensesler akvaryumdan 3-4 günce çıkacak kısmetse yeni Tanganyika Türleri eklenecek..

Fotoğraflar:

İlk Önce Akvaryum Boydan:

Şimdi Tanganyika ile Başlıyoruz..

2.Fotoğraftaki Dişi Tüpçük Çıkarmaya Başladı ve Daha geleli 2 Oldu Sanırım Suyun İyiliğinden. :)
    Uploaded with ImageShack.us

Sarı Prensesler.. Tam Bir Fırlamalar :F

Bu arada Çınar yapraklarını hala çıkarmadım bir sorun olurmu aceba? Gerçi Sarı prensesler ve Nangu erkekleri altını kazıp içeri girip yan yatıp uyuyorlar Tanganyika balıklarına zararı olur mu? Bu Arada Balıklar Uyurken Çektim Stres'te Filan Diğiller.. :)

Lütfen Maşallah Demeyi Unutmayınız...

Sağlıklı Balıklar.. Saygılar...

james_34 bunu beğendi.
  2. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Şimdi Uyandılarda Çektim.. :F :D

Burda İse Tüpçüğü Çıkmış Dişyi Göstercem...

En çok Son Fotoğrafta Belli oluyor..

Diğerlerin Fotoğrafları Geliyor..

james_34 bunu beğendi.
  3. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    james_34 bunu beğendi.
  4. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    james_34 bunu beğendi.
  5. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    james_34 bunu beğendi.
  6. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    james_34 bunu beğendi.
  7. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    james_34 bunu beğendi.
  8. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Sarı Prenseslerle Devam Ediyoruz,

Sizleri Görsel ****'uma Boğduğum için özür dilerim.. :) Sanırım en çok fotoğraf koyan ben oldum, Lütfen balıklarıma maşallah demeyi unutmayınız, Dekor konusuna gelince bilerek yapmadık çünkü Frontosalar yeni geldiği için ve geldikleri yerde kaya vs olmadığı için koymadım neden derseniz ilk geldiklerinde kendilerini acaip bir şekilde cama vs vuruyorlardı iyikide koymamışım vede böyle olacağını tahmin etmiştim.. :)

Saygılar.. Sağlıklı Balıklar...

james_34 ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sana hastayım zaten Yavuz bu konuda. Genç yaşında olup tür ayırmaksızın başarılı olan üyelerimizdensin. Yaprak ne amaçla koyuldu tam anlamadım yani ne bekliyoruz yapraklardan bilemiyorum ama kötü görünmüyor. Çürüme yaparsa suyu asidik değerlere çeker ancak bu elbette su değişimlerinin sıklığı ve genelşartlar içerisinde eriyip gidecek bir var sayım da olabilir. Sahiden kötü görünmüyor yanlız bunu bil. Tabi sonuç olarak bir yaprak ve çürümesi kaçınılmazdır.

Lake Tanganyika bunu beğendi.
  10. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Eee daha devam edecektik :)

İlk resimler hariç balıkları güzel ve keyifli gözüküyor. O da uyurken çektikleri için olmuş sanırım. Kocaman maşallah :nazar:

Yalnız resimler bende çok geç yüklendi , imzamdaki programı kullanırsan daha kolay resimleri görebiliriz.

11. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Teşekkür ederim Temel Hoca'm, başaralı olmaya çalışıyoruz hocam sizin sayenizde. :) Yapraklar Discusların zamanından kalma, Serdar Hoca'm demişti Çınar yaprakları uzun zaman suda kalabilir uzun zaman sonra çürümeye başlıyormuş.. Tekrardan Teşekkür ederim.. Birde dekora başlasam diyorum ama fosil kaya filan bulmam lazım güzel dekor yapmak istiyorum eğer bulursam peyzaj filan buralarda alıp başliyacağım... Sağlıklı balıklar...

Saygılar...

james_34 Nickli Üyeden Alıntı
    Eee daha devam edecektik

İlk resimler hariç balıkları güzel ve keyifli gözüküyor. O da uyurken çektikleri için olmuş sanırım. Kocaman maşallah

Yalnız resimler bende çok geç yüklendi , imzamdaki programı kullanırsan daha kolay resimleri görebiliriz.
    İlk fotoğraflar uyurken çektim Can hoca'm, bende normal net kullanıyorum hızlı bir şekilde direk açılıyor bende ağır ama hızlı yüklendi fotoğraflar.. Sizede ayrı teşekkür ederim, sağlıklı balıklar...

Saygılar...

12. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Yavuz balıklarına 41 kere Maaşallah olsun.:nazar:

Frontozalar çok sevdiğim ve yıllarca besleyip ürettiğim bir türdür.Benim gözümde akvaryumların efendi babalarıdır.Akvaryumda asaletli asaletli salınarak yüzmeleri,alfa erkeğin sahiplendiği bölgeyi koruması,dişilerin 30-40 gün boyunca sabırla yumurtalarını tutması,yem yerlerken o kocaman ağızlarını sonuna kadar açmaları mest ediyor beni.:temel:

Adaptasyon için kaya eklememişsin ama biran önce dekorunu oluştur Yavuz. Biliyorsun frontozalar çıplak akvaryumda huzursuz olurlar.Ve yerinde olsam sarıları akvaryumdan çıkartırdım.Frontozalar ağırbaşlı balıklardır ve etrafında vızır vızır dolaşan balıklardan hoşlanmazlar. Üstelik dişinin biri tüçük çıukartmış. Sarı prensesler tanıdığım en kurnaz yumurta hırsızlarıdır haberin olsun.:ay:

Lake Tanganyika bunu beğendi.
  13. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Teşekkürler Olcay hoca'm, Yazdığınız tüm cümlelere katılıyorum abi, asaletli ve o kabadayı gibi yüzüşü beni hep mest etmiştir dediğiniz gibi 30-40 gün boyunca yumurtalarını tutmasını hep beklerdim.. :) Yem yerken su yüzeyine çıkıp sonuna kadar açması ve o ağzını komple açınca bende ona bakınca yemleri alıp kaçmasını çok komik oluyor.. :F Eklyeceğim kaya filan abi, dediğim gibi bir kaç peyzaj'ı buldum bizim burda onlara bakıcam yarın filan, tanıtımda'da yazdığım gibi 2-3 gün sonra akvaryumdan çıkıyorlar aslında hiç çıkarmak istemiyorum çünkü eggthumber'deki şaşkın hallerini bilirim yumurtadan beri bendeler yumurtaları arkadaştan almıştım o yüzden yani emek veriyorsun yumurta hallerindeki ve şimdi halleri toplam 4 ay'dır bendeler kıyamıyorum ama mecbur kıyacağım frontosalar için.. :( Evet evet çok kurnazlar Olcay hoca'm eski malawi akvaryumumdan bilirim yunuslar yumurta dökerken çaktırmadan gelip çalıp kaçıyorlardı.. :F :F Tekrardan teşekkür ederim..

Sağlıklı balıklar, Saygılar...

reis bunu beğendi.
  14. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Cuma günü mecburen kaya mağara yaptım güzel olmadı ama balıklar strese girmesin diye yaptım ama şimdi komple stresteler bunun amacı nedir diğer balıklar streste diğilde Frontosa streste hep kapkaralar...

Fotoğrafları 1-2 güne ekleyeceğim...

Saygılar...

15. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Merhaba,

Evet Balıklarda Güncellenme Zamanı Geldi Sanırım.. :)

Akvaryumdan 1 çift calvus ve Sarı prensesler çıkarılmıştır.. 5 tane Frontosa daha eklenmiştir önceki kolonim 1 Erkek 4 dişiydi, bu eklenen 5 frontosa ise 8-10 cm arası boy oranlarına göre 10 cm olan 1 adet var sanırım o erkek kafa çıkıntısı çıkmaya başlamış sanırım bu kolonide 1 Erkek 4 Dişi vede büyük koloni olacağa benziyor 2 erkek 8 dişi inşallah böyle olur.. Şuan tankta 10 adet frontosa 1 çift calvus nangu bulanmakta.. Daha balık eklenecek kısmetse..

Eklenecek Balıklar:

Daffodil,
    Leptosoma,
    Leleupi,
    Ve daha güzel olan tanganyika türleri eklenecek..

Fotoğrafları en kısa zamanda ekleyeceğim.. Sağlıklı balıklar..

Saygılar...

16. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    Yavuz,maşallah akvaryum sade ve şık.Benimde 1 yıllık frontosa beslediğim zaman oldu.
    Olcay abi,gayet güzel açıklama yapmış.
    Akvaryumun efendisidir,kesinlikle tek tür beslemelisin.Saklanma yerleri olmalıdır,aydınlatman loş bi ışık olmalıdır.Güşlü ışık kaynağını sevmezler.Akvaryumda fıldır fıldır gezen balıkları sevmezler.
    Tankın karşısında malavideki gibi rahat izleyemezsin.Sakin bi ortamda beslenirlerse seyrine doyum olmaz.

Bende moba beslemeyi istemiyor değilim yani.

17. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Merhaba Özgür hocam,

Benimda taş çatlasa 3,5 -4 sene frontosa beslemişliğim var her şeyini iyi bilirim aydınlatma vs, zaten frontosalar ışığı pek sevmez..
    Önceki kolonimden bilirim ışığı acaip düşük yaptım eskiden geçtim izliyorum resmen dans ediyorlar akvaryumun orta seviyesinde 3 dişi 1 erkek aralarında ağar ağar dönüyordu tabii o dönmeden sonra 1 dişi yumurta almıştı.. :) Açıkça bende moba beslemeyi istiyorum kısmet oda olucak inşallah.. :)

Saygılar...

18. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Güncelleme zamanı ama fotoğraf ne yazıkki yok.. :(

2 gün önce akşam babam Frontosa North Brundi erkek almış 22-23 cm civarı erkek hırpalanmış geldiği akvaryumdaki 35 cmlik erkek yüzünden dayak yemiş yem yiyememiş karnı çöküktü bende mecburen günde 5 kere dana yüreği olmak üzere tetra bits, seranın yuvarlak yemi var ondan 5-6 tane + Sera Granumeat verdim karnı ilk geldiği hale göre daha iyi oldu az bir çöküklük kaldı iç parazit olma ihtimali vardır diyede Sera'nın iç parazit ilacından 1 kapak attım ne olur ne olmaz diye mecburen uygulamaya geçtim bakalım kısmet bunun dışında yüzgeç uzantıları yenmiş üst alt ve 2 alt yüzgeç uzantısı az var inşallah çabuk çıkar çok güzel bir erkek çünkü yakışmıyor ona.. :) Yanlız erkek akvaryuma girdikten 1 saat sonra dişileri ve ufak frontosaları peşinden koşmaya başladı.. :F :heyo: İlk attığımdada bütün büyük dişiler hep onun peşinden gitti tüpçük çıkaran dişi vardı fotoğraflarda yayınlamıştı o erkek'in yanı gidince diğer dişilerde gelince hemen onları kovalamaya başlıyor inşallah yumurta alır ağzına.. :) Akvaryumda toplam 11 adet frontosa bulunuyor büyüklerden 1 erkek 22-23 cm diğer erkek 15 cm civarı 4 adet dişi 14-15 cm diğer küçüklerin cinsiyeti daha belli diğil inşallah onların hepside dişi çıkarda güzel bir koloni olur... Fotoğraflar en kısa zamanda yayınlanacak.. Sağlık ve bol balıklar...

Saygılar...

19. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Frontozalarda karın çöküklüğü çok sık görülür Yavuz ve birçoğuda kalıcı olur.Çok abartılı bir çöküklük yoksa balık sağlıklıysa sorun değil.Diğer brundilere nazaran daha koyu renkli ve ördek ağızlı bu north burundiler herzaman hoşuma gitmiştir. En yakın zamanda yeni resimleri bekliyoruz.Yavuz:ay:

20. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Olcay abi çok şükür karın çöküklülüğü gitti.. :) Benim gibi besleyen yoktur heralde balıkları, Günde 4-5 kez yemliyorum.. :F :D Bu arada yarın fotoğraflar yükleniyor bilginize.. :)

Saygılar...

Sayfayı Paylaş