1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tanganyika Türü Balık Arıyorum-Tropheus haricinde

Başlığı 'Tatlı Su Arıyorum İlanları' kategorisinde mrphokaian tarafından 29 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. mrphokaian

mrphokaian

Yer:
    İzmir-Bornova
    İsim:
    Özgür Özdemir
    Merhaba,
    Forumunuza yeni katıldım. Uzun zamandır akvaryum dünyası ile ilgileniyorum. Bir çok tür denedim. Fanus ile başlayan -yaklaşık 20 yıl önce- bu hobim bugün 400 lt lik bir tank boyutlarına geldi. Kaç akvaryum eskittim hatırlamıyorum. Bu deneyimler içerisinde bende hatırı sayılır şekilde iz bırakan balıklar nedense hep Tanganyika gölü balıkları oldu. Calvuslar, frontozalar brichardiler.. Üstünden çok zaman geçti ve tekrar böyle bir akvaryum kurmayı planlıyorum. Yeni tankım için Tanganyika türü olup şimdilik frontoza ve tropheus haricinde kalan, leleupi, shelldweller ve brichardilerden oluşan bir karma planlıyorum. Ancak ne yaptım ne ettiysem İzmir de bu türleri bulamadım. Tanganyika, tropheus demek olmuş bunu anladım. Sizden ricam , bu konuda bana yardımcı olmanızdır. Özellikle shelldweller ve brichardi.. bu balıklardan temin etmeme yardımcı olursanız sevinirim.
    Herkese keyifli günler dilerim..
    Özgür

2. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
  3. mrphokaian

mrphokaian

Yer:
    İzmir-Bornova
    İsim:
    Özgür Özdemir
    Hoşbuldum. Teşekkürler. Mesajı silip ilgili forum başlığı altında tekrar mı açmam gerekiyor. Forum kuralları arasında konuyu farklı başlık altına nasıl taşıyacağımı göremedim.

4. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Siz yönetimden arkadaşlara özelden mesaj yazın bence.Onlar hallederler.Şimdi bunu sil orda yeniden aç derken fazladan yer almasın.Konuyu taşıyabilirler sanırım?

5. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Gerek yok taşıdım konuyu ilgili bölüme.

mrphokaian ve Snowblind bunu beğendi.
  6. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Öncelikle hoşgeldiniz keyifli paylaşımlar dileriz.

Yazınızda dediğiniz gibi Tanganyika denince ilk ve en kolay bulunan tür Tropheus oluyor istek ve talep ile doğrultulu.Seçtiğiniz türler bence bir köşede unutulmuş hakkettiği değeri alamamış türler.Hobicilerde'de bu türler yok denilecek kadar az artık iş tamamen ticari boyutlarda.En çok para hangi türün yavrusu ediyorsa hobicide ister istemez bu türlere kayıyor.Brichardi , shelldweller'e göre daha çabuk bulunabilir .Bizde çevremizde arkadaşlarımızla konuyu paylaşırız eğer bulursak size bilgi aktarırız.:)

Umarım kısa zamanda istediğiniz türleri bulup güzel bir kurulum yaparsınız.

domurcukgül bunu beğendi.
  7. mrphokaian

mrphokaian

Yer:
    İzmir-Bornova
    İsim:
    Özgür Özdemir
    Çok teşekkür ederim öncelikle bu güzel cevap için. Bir süre daha sizlerden halihazırda gelen önerileri takip edip Tanganyika kurulumu için bekleyeceğim. Eger ki şartlar bu tankı kurmama engel olursa da güzel bir malawi tankı ile yola devam edeceğim. Bu süreç içinde de eminim ki bu forum ortamından hem güzel bilgiler edineceğim hem de kendi tecrübelerimi paylaşacağım.
    İyi çalışmalar..

Alparslan bunu beğendi.
  8. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
  9. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Özgür bey son durum nedir ve kurulum başladımı?gelişmeleri bekliyoruz.:)

10. mrphokaian

mrphokaian

Yer:
    İzmir-Bornova
    İsim:
    Özgür Özdemir
    İsmail Bey merhaba,
    Geçen haftasonu Bornova'da bir akvaryumcuda birkaç adet 5-7 cm boylarında albino brichardi gördüm. Ve bunlardan almayı düşünüyorum. Albino olmaları nedeni ile biraz çekiniyorum ancak güzel bir tanganyika akvaryumunun vazgeçilmezi olan bu brichardileri bulmuşken kaçırmak da istemiyorum zira piyasa çok kötü..
    Önümüzdeki hafta balıkları tankıma yerleştireceğim.Bu dönemde sizlerle fotoğrafları da paylaşacağım.
    Teşekkürler...

11. mrphokaian

mrphokaian

Yer:
    İzmir-Bornova
    İsim:
    Özgür Özdemir
    Albinoları aldım. Yine akvaryumcularda gezerken 3 tane de normal brichardi buldum 2-,2.5 cm civarındalar. Onları da aldım ve güzel bir Tanganyika başlangıcı oldu. Ekte fotoğraflar var. Kum olarak ince mercan kırığı kullandım. Kayalar Black Angel diye geçen ve görüntüsü çok keyifli olan kayalar. Akvaryumcular tanesini 10 tl ye satıyorlardı ama ben bir yapımarketten tanesini sadece 1 tl ye aldım. Burada utanması gereken birileri var ama neyse!! Kayaların beyaz mercan kırıgı ile uyumlu oldugunu düşünüyorum. . Bir adet anabias kulandım belki bir iki tane daha ekleyebilirim fazla iri olmamak şartı ile. Şimdide bir arkadaşım, elinde Neolamprologus similis oldugunu söyledi. Esas beklediğim balık da buydu. Onlarıda ekleyip şimdilik balık eklemeyi bitireceğim.

Ekli Dosyalar:

Sayfayı Paylaş