1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tang'imde parazit mi var?

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde hmrhmr tarafından 27 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul
    Merhaba;

B.t'imin göz ve ağız arasındaki bölgede renk açılmaları mevcut doku tahribatı gibi.Bunun kayalara sürtünmesinden kaynaklandığını düşünüyorum. Ayrıca siyah bandında da solukluk var. Sizce parazit gibi birşey midir nedir?Telefonumdan çektiğim fotoları ekliyorum çok net değiller ve balığın rengi görünenden daha canlı çıkmış.

IMG_1666.JPG

IMG_1689.JPG

2. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Eğer sürtünme varsa parazit vardır....

Alparslan bunu beğendi.
  3. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul
    Ne yapmak lazım.

4. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Forumda biraz arama yaparsanız cevapları bulacaksınız.Saygılar

5. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Göz altındaki renk değişimi benim balığımdda var ben doğal görüntüsü olduğunu düşünüyordum ama doğrumu bilmiyorum.

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Aşırı stres, kötü su koşulları ve bakteriyel enfeksiyon toplamında veya bunlardan biri yada birkaçı var olduğunda ortaya çıkan görüntüdür. Herhangi bir gram negatif antibiyotik kullanımı iyi gelir. Ana tank içinde kullanımı akvaryum şartlarına bağlıdır. Antibiyotikler düşük tuzlulukta daha etkili olur, bu yüzden karantina tankı daha iyi bir yol.

Eğer sürtünme veya balığın yemesinde bir skıntı yoksa sadece stres olabileceğini var sayarak balığı iyi besleyerek beklemek şansı değerlendirilebilir. Tabii bu arada su kalitesini toparlamak adına su değişimi iyi olur.

7. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul
    Onu yakalamamın imkanı yok Temel abi. Bir defasında Beyaz benek te çıkarıp karantina yapmak istedim ama hem o kadar hızlı hemde kayaların arasında bulduğu en ufak deliğe öyle bir ustalıkla giriyor ki namussuz başaramayıp tankta tedavi etmiştim. Peki hangi antibiyotiği kullanabilirim

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ana tank içinde pek etkili olmuyor. Yemine emdirip vermeyi deneyebilirsin. Flagyl en çok kullanılan antibiyotik.

9. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul
    ok. deneyeceğim. Haftada bir kaç akşam yeme karıştırmam yetermi abi?

Sayfayı Paylaş