1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tankın ebatı 125*50*65 dış filitre kullanıyodum sump yapmak istiyorum yapabilirmiyim?

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde domurcukgül tarafından 23 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

1. Slm arkadaşlar.125*50*65 ebattaki tankımda ilangi yellow beslemekteyim. Eheim 2228 dış filitre kullanıyordum sump yapmak istiyorum.Sump için akvaryumu aldığım Aksan akvaryumdan Mehmet beyle görüşüp durumu anlattım.Yapılabileceğini ama mobilyalı olduğu için sumptandolayı oluşan buharın masasını deforme edeceğini, sumplı akvaryumlarda sumpın konulduğu yerin mobilya kısmının izalasyonlandığını söyleyip yinede sen bilirsin dedi.Konu hakkında görüşlerinizi alabilirmiyim?

2. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL
    Cevap: Tankın ebatı 125*50*65 dış filitre kullanıyodum sump yapmak istiyorum yapabili

Uğur bey;

Buharlaşma bir sorun teşkil edebilir ancak sump üzerine yapılacak buhar sürgü camları bu sorunun onüne %90 geçecektir. Ancak şu var; Ankara'da olmamanız size biraz zorluk çıkarabilir. Zira inişler suyun geri iletimi, sistemin eklenmesi konularında sorun yaşamayacağınızı düşünüyorsanız sump en güzeli.

Sağlıklı balıklar dilerim.

Sayfayı Paylaş