1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tankın kumunu değitirisem ?

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde wuslat tarafından 6 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. wuslat

wuslat

Yer:
    Mersin
    İsim:
    yalçın özdemir
    Merhabalar yunus beslemekteyim. Kullandığım kum iri çakmak taşlarından ibarettir. 0.5 mm midye kırığı aldım onu kullanmak istiyorum. Yanlız şöyle bir durum söz konusu. Balıklarım sürekli üremedeler, yerlerini bayağı benimsediler, kumlarını değiştirsemmi değiştirmesemmi diye düşünmekteyim. Yardımcı olursanız sevinirim...

2. Hiç oynama.:)

3. wuslat

wuslat

Yer:
    Mersin
    İsim:
    yalçın özdemir
    Uğur bey bende öyle düşünmüştüm. Dedim farklı yorumlar çıkarda fikrim değişirse hem kumun dibindeki artık dışkıları ws temizlemiş olurum hemde yeni kum koymuş olurum dedim, yine pompayla çekicez muhtemelen :)

4. müslim

müslim

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    müslim kavak
    Akvaryum kumunu uretken olan balıkların varsa hiç değiştirmeni tavsiye etmem.

5. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Aslında kalın kum yunus balıkları için pek uygun değil. Habitatlarında sürekli ağzılarına alıp tükürdükleri ince taneli kumlar vardır ve onlar kullanılmalıdır. Fakat oturmuş ve sağlıklı bir düzeni bozarken her zaman 2 kez düşünülmeli. Uzun vadeli bir kurulum düşünüyorsanız ve birdaha ellemeyecem diyorsanız gerekli şartları sağlayıp kumu değiştirin derim. Benim gibi her an herşeyi yaparım kafama ne eserse öyle takılırım derseniz hiç ellemeyin:)

6. wuslat

wuslat

Yer:
    Mersin
    İsim:
    yalçın özdemir
    Dayanamayıp kumlarını değiştirdim 0.5 mm midye kırığı kullandım 3 gün sonra dişilerden birinin ağzında yumurta saklanıyor bir köşede :) hey maşallah ALLAH nazardan saklasın :)

-doctore- bunu beğendi.
  7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Amin...:)

Sayfayı Paylaş