1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tankın son hali

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde hmrhmr tarafından 31 Mart 2012 başlatılmıştır.

1. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul
    Tuz değişiminden sonra ilk kez ölçüm yaptım eskideğerlerle yeni değerleri yanyana koyucam değerlendirmeniz için.Sanırım mg testim doğru ölçmüyor

ilk değerler yeni değerler
    Tuzluluk:1023 Tuzluluk:1023
    ph:8 ph:8.2
    Isı:25 Isı:25
    Kh:7 Kh:8
    Kalsiyum:520 Kalsiyum:460
    Mağnezyum:1900 Mağnezyum:3000
    Nitrat:10 Nitrat:5
    Nitrit:0 Nitrit:0
    Amonyak:0,25 Amonyak:0

Akvaryumda diatom sürecinin başlamasından sonraki fotolar aşağıda camda kumda ve hatta ps üzerinde yosunlar oluşumu azmış durumda ve baya uzadılar ne kadar sonra yokolacaklar bu kadarı normal mi? temizlikçi ekibinden birilerini atmalımıyım tanka? mercen girmek için diatomun bitmesini beklemelimiyim?

Önceleri üzüm yosununa benzettiğim ama tam emin olamadığım ve gittikçe büyüyen bu mor şeyler nedir?

Askılı ps den dolayı tankda biraz fazla oksijen oluşuyor sıkıntı olurmu?

2. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN
    Cevap: Tankın son hali

Cidden o mor şeyler ney öyle ben de merak ettim.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Güzel kayalar seçmişsin, mor olanlar coraline alg denen kalkerli bir yosun türüdür. Değerlerden magnezyumu doğru ölçtüğünde ben de düşünmüyorum. Diatomun dağılmasını biraz daha beklersen iyi olur. Herhangi bir katkı eklemesi yapmadan sabırlı olmak gerek.

4. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul

onların bubble alg olduğunu öğrendim.Patladıkları zaman tanka yaydıkları sporlarla çoğalıyorlarmış.Yerli ve yabancı sitelerden biraz araştırdım ama kayaları atmanın ve cımbızla yolmanın dışında kesin bir yöntem uygulayanı bulamadım..
    Temel bey üstadım siz ne dersiniz bu bubble alglarla ilgili nasıl kurtuluruz.Olmadı bende atsammı kayaları

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ilginctir ben cok seviyorum Bubble algleri. Dekor iyi ayarlanirsa mercanlara zarar vermesi engellenebilir, hem guzel gorunuyor ve hem de ayni zamanda alg olmasiyla cesitli faydalari var. Bogacaklari mercan turleri kisitli bana gore.

6. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay

Temel abi öyle deme aynı bela bende de var bir noktadan sonra kontrolden çıkıyorlar heryerde oluşuyorlar.....Acayip bişey ya.....Deli ediyor beni

7. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul

bende şu anda çok değiller ancak bi zaman sonra deli gibi sardıkları tankların fotolarını gördüm.Nasıl mücadele ediyorsunuz bi yöntem varmı tek tek cımbızla almak dışında

8. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay

Cımbız tehlikeli bir yöntem....patlıyabiliyorlar....en güzel yöntem dışarı alıp temizleyip sonra akvaryumdan alacağınız suyla durulayıp tekrar yerleştirmek

9. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul

O şekilde aklıma geldi ama sporlar kayanın üzerinde kalırmı acaba diye düşündüm ama iyi bir durulamayla sorun olmjuyor herhalde.

10. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay

Aynen öyle

11. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul

Ozan bey daha sonrasında çıkıyo mu peki tekrar yoksa kökten çözümmü ?

12. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul

Arkadaşlar kurulumu yapalı uzun zaman oldu bozuk tuzdu bubble algdı derken artık tankın oturduğunu düşünüyorum.İlyas beyden de güzel bir zoa aldım sabırsızlıkla kargoyu bekliyorum :) Dün akşam ölçüm yaptım tekrar değerleri aşağıda yazacağım kh düşük cal yüksek geldi siz ne dersiniz.
    tuz yoğunluk :1023
    ısı :25
    kh :7
    cal :460
    mag: 1380
    ph:8,1
    nitrat:3,5
    nitrit: 0
    amonyak: 0

Arka camlarda pembe noktalar türemeye başladı nedir bu arkadaşlar? coraline alg camda oluşmaya başlamadı herhalde dimi

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Coraline algler camlarda başlamıştır neden başlamasın, gayet güzel görünüyor ellerine sağlık. Oturttuğun düzeni koruman ve aynen devam etmeni tavsiye ederim. Hangi suyu kullandıysan o suya devam vb.

14. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN

güzel gidiyor maşallah. Resun biraz büyük gelmiyor mu hacim için?

15. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Değerler güzel. Coraline alg camlarda türemesi normal.

16. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul

Valla 2000 ligi dusuk olur diye bunu verdmislerdi aldigim yerden..tank bos oldugu icin tam olarak akintiyi kestiremiyorum

17. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN

100x50x50 ebatlarındaki tankımda (sadece kum ve su var) en yüksek dalga boyuna geçtiğinde kumları bir kenara yığıyor. Küçük tank için büyük gelebilir gibi geldi bana ama, sonuçta kullanan ve birinci elden gören sizsiniz, memnunsanız problem yok tabi ki.

18. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Emre, su değerlerin normal.
    Kh 6-9, kalsiyum 420-480 arası normaldir. Sistemin yeni kurulduğunu düşünürsek, hiçbir sorun yok.
    Zamanla kh 8 seviyelerine oturur. Zaten çok fark yok arada.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

19. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul

2 aylık oturma evresinden sonra H.sonu ilk balıklarımızı ve mercanımızı tanka girdik. Tankta 1 temizlikçi karides,1 palyaço 2 de conch mevcut.3 gündür karides kuru yemiçok güzel almasına rağmen palyaço yem yemiyor neden olabilir arkadaşlar? ne yapabilirim? Yemin markası new life spectrum thera plus

20. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Akvaryum gayet güzel görünüyor. Tek percula alman hiç doğru olmamış. Çift olarak besleme ve barındırma zevki veren bir türdür. Akvaryuma müdahale etmeye gerek yok hemen. Balık stres sonucu yem almıyor olabilir. Hem tek ve hem de aşırı konak isteği olan bir karaktere sahip olabilir. Tek çeşit yemini birkaç yem seçeneği ile zenginleştirirsen yem kabul etmesi kolaylaşır.

Sayfayı Paylaş