1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tankın son hali

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde hmrhmr tarafından 31 Mart 2012 başlatılmıştır.

1. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul
    Cevap: Tankın son hali

Ustad farkli bir tur daha koymak istiyorum tank ufak oldugundan fazzla kalabalik olmasin diye tek percula girdim. Farkli yemler derken ne verebilirim

2. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Temel abiye aynen katılıyorum imkan varsa hemen bir tane daha al akvaryumun durumu gayet güzel.:nazar:

3. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu

Elinize sağlık ufak sade ve hoş olmuş...Ama direniyorum tuzlu suya daha geçmeyeceğim...Oh be içimdeki tuzlu su sevdasını son anda bastırdım.:F:Fsuper:gif:)saygılar:gif

4. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul

Ben 8 sene direndim baktım olmuyo ortaya tatlı tuzlu karışıkta yapılamıyo...Sizede tavsiye ederim

5. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu

Bende istiyorum ancak biraz daha vaktim var çünkü daha tatlı suda sahip olmak istediğim türler var tamam artık tadı kalmadı tuzluya geçelim demeyi bekliyorum doğrusu...Ufak ufak bilgilenmeye araştırmaya başladım.super:gifsaygılar:gif

6. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul

Dün akşam percula yem almaya başladı.Akvaryumda da daha rahat dolanmaya başladı ama yanına en kısa zamanda bir eş daha alacağım. Bu arada resun 4000 dalga motorunu fazla akıntı yaptığını düşündüğüm için res.2000'le değiştirdim

7. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul

perculam yine diyete girditanka dahil olduktan sonra ilk v son kez perşembe akşamı yem almıştı yem almamaya devam ediyor.İlk zamanlar yemi ağzına alıp bırakıyordu şimdi dibinden geçen yeme ilgi bile göstermiyor. Tanka dahil olduğundan beri 1 kez yem almasına karşın açlıktan bişey de olmuyo arkadaşlar nasıl yem yediricem ben macitime (adını macit koydum) deneyimlerinizi paylaşın lütfen

8. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Yanına yem alan bir percula alırsan destek olur.
    Yemleri sarmisak suyuna bandırırsan cazip gelip alabilir ayrıca.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

9. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul

bülent abi bir eş almayı düşünüyorum yanına bende tek başına çok mahsun kaldı ama zaman ayarlayamadım bir türlü

10. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Elini çabuk tutmanı tavsiye ederim. Uzun süre yem almazsa zayıf düşer toparlaması zorlaşır.

11. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul

Bülent abi dün ******* akvuryuma gittim tanka girdiğim ilk canlılarım macitle temizlikçi karideside oradan almıştım.Macitimim boyunda percula bulamasamda ondan biraz daha küçük bir percula ve küçücükk bir blue tang aldım.Akşam yaptım yemlemede macit yem almadı bu sabah da ışıkları açmadan karanlıkta yemledim ama küçük percula ondan daha hızlı davranıp karnını doyurdu.1 hafta oldu yem almadı durumunda bir kötülükte yok yani tankın içinde geziniyor kayaların arasında dolanıyo halsizde değil görüntüde bir sıkıntısı yok gibi ama korkuyorum açıkcası ölüp gidecek diye bu akam ki yemlemede de yem almazsa ne yapmam lazım nasıl yem yediricem? mikserde karides ve midye karışımı yapıp sulandırıp vermştim onu da yememişti

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Yem almayan Macit Percula türü mü?

13. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul

Evet temel abi

14. saruhan

saruhan

İsim:
    Saruhan Genel

Tankta Yem Alan Balık Olmadıgı İçin Gayet Normal O Balık Açlıktan Ölmez Merak Etme :)

Farklı Yerde Yemleyip Getirdin Ve Senin Akvaryumunda Yemedi Anladıgım Kadarıyla...

15. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul

Yok anlayamamışsın :) satın aldım getirdim tanka oydum ama tek canlıydı 10 gündür yem almıyordu strese girmişitir vs. vs. diye yanına dün bir percula daha aldım.Ölür ölmez onu bilmiyorum da bu şekilde giderse direnci zayıflayıp mantar vs. olacak ona üzülüyorum uğraşmaca ondan sonra

16. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Silivri/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay

Yeni gelen yem alıyorsa o da almaya başlar kısa sürede bence

17. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Karidese dayanamazlar, küçük parçalar halinde kıyarak ver. Bir iki günde toparlar, sonra karideslerin içerisine yem karıştırarak alıştırırsın.

18. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN

Güzel yöntemmiş:)Karidesin kabuğunu soymaya gerek yok sanırım:D

19. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Kabuklu sen yiyebiliyor musun :sopa:

20. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN

Karides ben hiç yemedim :D Balıklara vereceğiz ama benden şanslılar yani.KArides soymayı bundan 2 3 sene önce balık tutarken bir amcadan öğrenmiştim işime yarayacak şimdi:)

Sopa elinde beni mi bekliyorsun Halil abi:)

Sayfayı Paylaş