1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tank değişimi-transfer

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde ybarbaros tarafından 7 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. ybarbaros

ybarbaros

Yer:
    Ataşehir istanbul
    İsim:
    Yavuz Barbaros
    Merhaba,
    Portalda rastlayamadım belki tecrübe etmiş olanlar paylaşımda bulunur. Mevcut 120x50x50 boyutlarındaki içten kuleli akvaryumun içeriğini (kum, kayalar ve canlılar) 120x70x60 boyutlarında yaptıracağım diğer akvaryuma taşımam gerekecek. Bu taşıma sırasında nelere dikkat etmem gerekir? Sıralama nasıl olmalı? Kum-su-canlılar... Paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler.
    image.jpg

TencoMelih bunu beğendi.
  2. Erdal

Erdal

Abi kumu çok iyi yıkaman lazım yada yeni kum sereceksin, önemli olan kayaları öldürmemek biliyorsun bakterilerin büyük çoğunluğu kayalarda sonra canlılar vs diye devam edeceksin.

3. ybarbaros

ybarbaros

Yer:
    Ataşehir istanbul
    İsim:
    Yavuz Barbaros
    Bu durumda diatom evresine geri döneceğiz doğru mu? Kumu değiştirmeyi istiyorum da aslında, ********** kumu var şu anda fakat bu sefer mercan kırığı kullanacağım. Suyu ve kayaları aynen transfer etmeyi düşünüyorum.

4. Erdal

Erdal

Ağır bir diatom olmaz diye düşünüyorum abi birde balıkları aynı kovaya koyma çok stress yapmasınlar. Gelirim taşırız beraber Yavuz abi.

ybarbaros bunu beğendi.
  5. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Hakan(harfuzmanı) arkadaşımız çok yakın zamanda aktarma yaptı onunla irtibata geçebilirsiniz.

6. ybarbaros

ybarbaros

Yer:
    Ataşehir istanbul
    İsim:
    Yavuz Barbaros
    Tamam onunla görüşeyim

7. kayhan

kayhan

Yer:
    izmir
    İsim:
    coskun
    Ben yaptım değişim 1 ay sonra gene tank değişimi yapıcam önemli olan kumu kullanacaksan bol bol yıkaman ve kayaları da susuz bırakmaman ve eski akvaryumdan alabildiğin kadar temiz su alman canlıları da bulabilirsen boş bir akvaryum temin edip oraya taşıman dalga motoru ve hava bağlayarak. Ben kurulumu bitirdikten 2 saat sonra suyun ısısı dengeye geldikten sonra balıkları attım bir sııkıntı yaşamadım inşallah sende yaşamazsın

8. ybarbaros

ybarbaros

Yer:
    Ataşehir istanbul
    İsim:
    Yavuz Barbaros
    Teşekkürler, bu durumda çok sayıda kova veya en azından yedek bir akvaryum ihtiyacı doğdu. Tüm hazırlıkları şimdiden planlayıp bu işe öyle girmek gerekiyor. Biraz daha zamana ihtiyaç var :( selamlar

kayhan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş