1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tank kurulumu ve yaşanan hüsran

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde vharmanci tarafından 2 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. vharmanci

vharmanci

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    veysel harmancı
    Malesef sakınan göze çöp batarmış. Tabi hata bendemi yoksa akvaryumu yapan kişide mi bilmiyorum. Biliyorsunuz dün su koymuştum tanka. Bugün de balıkları koyacaktım. işyerinden gelirken dedim yavrular için tankın bir kısmını bölerim diye fleksi glass kestirdim. tankda deniyeyim diye tam yerleştirirken üst taraftan tık diye ses geldi. Eyvah dedim ama iş işten geçmişti. tank boydan boya çatladı ve o tazyikle su şelale gibi akmaya başladı. Ve salon komple Su dolmaya başladı :( Evde 5 kişi kovalarla tankı boşaltmaya çalıştık. Allahtan balkon hemen yanındaydı suyu oraya hızlıca attık ama yarısı salondaydı. Ekte resimleri göreceksiniz. Bütün hevesimiz kaçtı. Sanırım kendime gelmem biraz uzun sürecek. :( 22013-11-02 19.38.59.jpg 22013-11-02 19.39.11.jpg

2. Bozzzok

Bozzzok

Yer:
    İzmir, Turkey
    İsim:
    Onur Bozok
    Geçmiş olsun dostum

3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Geçmiş olsun abi...:(

4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Büyük geçmiş olsun, hevesinizi kırmayın oluyor bu şekil olaylar.

5. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Geçmiş olsun Veysel bey.:(

6. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Geçmiş Olsun abi :(

7. Bozzzok

Bozzzok

Yer:
    İzmir, Turkey
    İsim:
    Onur Bozok
    Benimde yakın zamanda başıma geldi.. Çok moral bozucu..bu arada yeni fotoğrafları ekledim yorumlarınızı bekliyorum

8. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    Geçmiş olsun. Bence sorun akvaryumun yapılımında. Hiç öyle kayıt-kuşak mı olur

9. vharmanci

vharmanci

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    veysel harmancı
    iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. vazgeçmemeye karar verdim. Ve akvaryumu kendim yapmayı düşünüyorum.

Kadir16 ve Ankaraguclu bunu beğendi.
  10. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    Eğer yardımcı olacaksa yaptırmış olduğum akvaryumdan bir fotoğraf yükledim. Kayıt-kuşağı şu şekilde yapmanızı öneririm. Böyle yaparak üstüne buhar cam kapakta yapabilirsiniz.

veysel bunu beğendi.
  11. Efebru

Efebru

İsim:
    Yücel ORHAN
    Geçmiş olsun. :(

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Geçmiş olsun demekten başka bir şey gelmiyor elden, zor bir durum olduğu ortada. Isı farkından yani denizden direk soğuk su koyduğumda bunu yaşadım, evde salonun ortasında oluşan manzarayı yaşamayan zor bilir. İnşallah moralinde, akvaryum hevesinde en kısa zamanda düzelir.

13. vharmanci

vharmanci

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    veysel harmancı
    Sizden rica etsem tabana ve üst tarafa nasıl kayıt kuşak yapmam gerekir basit bir çizimle anlatabilirmisiniz. Bir çok resme baktım ama kafam karıştı.

Temel bey o durumu anlatmak inanın çok zor. Allah kimsenin başına vermesin.

14. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    Basit bir şekilde paintten çizmeye çalıştım. Üst mesajda da fikir vermesi açısından yaptırmış olduğum akvaryumun fotoğrafı var.
    Akvaryumda buhar cam kapak olmayacaksa üst orta kısıma da kuşak atabilirsiniz. Ve üst kayıtların sol ve sağ köşelerini fotoğraftaki gibi kestirerek filtre, hortum ve kablo çıkışlarını oradan sağlayabilirsiniz.
    Alt kayıtları köşelerden yapıştırdıktan sonra kalan orta kısım için silikonu spiral şeklinde resimde gözüken kırmızı boya gibi yada düz şekilde yapabilirsiniz.

Efebru ve YIKIKTEMO bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş