1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tarhana

Başlığı 'Akvaryum Yemi Araştırma Portalı' kategorisinde 1Fatih1 tarafından 15 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

1. 1Fatih1

1Fatih1

İsim:
    fatih
    Geçende karanlık odayı toplarken yıllanmış bir tarhana buldum(Acılı köy tarhanası).Evde kullanılmayacağından attım karideslere biraz discus yemine anca bu kadar iştahla saldırmışlardı.
    Tarhanaya gelicek olursak,tarhana fermante bir gıdadır.Hamuru karılır evvelki tarhanayla mayalanır ve didik didik edilip fermante olması için bir odada(temiz bir örtüyü yere serip) veya uygun mekanda bekletilir ve kurutulur.Sonra ufalanıp toz haline getirilir.Tarhana fermante ürün olması açısından çok geniş bir besin monomeri spektrumu vardır.Tuzlu suda balıklar ve omurgasızlar için kullanılıp kullanılmayacağını bir düşünmek lazım aslında.Ve tabi diğer omurgasız canlılar besin kültürleri için vs.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Tarhana

Besin kültürü kısmı mantıklı, direk besin olması konusu ise ilginç ama karidesler güzel tüketebilir diye düşünüyorum. Besin alternatifleri çok sonuçta ama araştırmak gerek derinlemesine.

Sayfayı Paylaş