1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tarihin akvaryumları

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 23 Kasım 2008 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Selam Çağın akvaristi,
    Akvaryuma ve sucul canlılara merakın çok eski tarihlere dayanması sanırım bu hobiye duyulan ilgiyi de açıklıyor. Tarihin eski dönemlerinde akvaryumda ekipman olmayışı, bu sevgiyi malesef soğuk su ile sınırlı bırakmış. Isıtıcı , filtre ve bir çok ekipman olmayışı sazangilleri ön plana çıkarmış.

Bu akvaryumların en gösterişli ve pestijli balıkları Altın balıklarıymış.

Akvaryumlar tarihi yansıtması ile gerçekten gösterişli ve ilgi çekici. Sarayların bekleme salonları süsleyen bir görsel güzellik olarak görülmüş.

Sanırım bu konuda zamanın kıymetini bilmek lazım.
    Saygılar...

2. Desert Falcon

Desert Falcon

Ynt: Tarihin akvaryumları

Paylaşım harika :basardim: Ben hep düşünmüştüm bunu acaba öncedende akvaryum varmıydı diye.

3. Desert Falcon

Desert Falcon

1,3,5 te devirdaim var filtre gibi,en azından suyu çeviriyorlar.

4. yasarhakan

yasarhakan

Eskiden akvaryumlar leğen gibi, alçak ve yüzeyde hava ile temas ettikleri kısım geniş olurmuş henüz hava motoru icat edilmediğinden. Havalandırmayla birlikte şekilleri değişmiş, ama sanki eski hacimleri doğaya daha uygunmuş gibi geliyor bana, ne dersiniz?

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Hakan Hocam, birinci fotoğraf hariç ben diğerlerini çok büyük bulmadım açıkcası. Ama zevkle yapılmışlar o belli. İlk akvaryumu bile biz yapmamışız benim bir de aklıma bu geldi. :bilmem:

Hani üzerine bir iki yorum yapılır aslında. Tabi tarih eski büyüklerimize yüklenmeyelim şimdi. :)

Sayfayı Paylaş