1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tasarruflu ampulden balast yapımı

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde ozcan13 tarafından 4 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

1. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Sa arkadaşlar
    Bugün floresan aldım balast almadım.Tek balast 2 floresan diye düşünerek tabi sonuç hüsran.İnternette gezerken bir sitede rastladım.Tasarruflu ampul küçültülmüş floresan.Tasarruflu ampulu kırıyor içinde balast var onu alıyor normal floresana bağlıyor çalışıyor.Bende baktım benim eskiden akvaryumda takılı olan 15w lık tasarruflu ampul bilgisayarın yanında duruyor hemen kırdım.İçindeki balastı çıkardım.Floresana bağladım(Bayağa zahmetli oldu).Bismillah çekerek fişi prize soktum.Ve floresanım yandı.Hemen kapağa monte ettim.Şuan çok sağlıklı bir şekilde çalışıyor.Ben balast almaya gitmeye üşendiğimden yaptım.Eğer evde fazladan kullanmadığınız tasarruflu ampuller varsa illa floresan takcam diyorsanız kırın gitsin:D
    Resim olmadığı için pek iç açıcı bir konu olmadı ama yinede yararlı bilgi:crazy1:
    Selametlesaygılar:gif

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    İlginç fikir olmuş. Fotoğraf olmayışı senin bu dahiyane buluşlarını havada bırakıyor sahiden Özcan abi. :D Elin biraz makinaya gitsin ne var.

3. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Fotoğraf makinesi almak farz oldu:D

Sayfayı Paylaş