1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tatil iyi de....

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde KGEYGS tarafından 6 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. Courageous

Courageous

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Özkan Yürekli
    Hakan büyük geçmiş olsun, elektiriğin şakası olmaz, özelikle tuzlu suda :)

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Geçmiş olsun, bu yaz özellikle bu sorunları çok duyduk gerçekten. Çözüm aslında akvaryumu göz kulak olacak birine bırakmak sanırım.

3. Durul Baykara

Durul Baykara

İsim:
    Durul Baykara
    Once tedbir sonra tevekkul derler. Allah'a emanetiz hepimiz tabi ki ama oyle olmasi tedbir almamizin gerektigi gercegini degistirmez. Basta da soyledigim gibi Allah'a emanet ederken bile once tedbir sonra tevekkul.

Basit bir alarm sistemi kurulabilir. Sireni iptal edilir direk elektirikle calistirilir. aku baglanmaz. Elektirik kesildiginde direk alarm devreye girer ve cep telefonunuzu arar. Bu da olabilir.

KGEYGS bunu beğendi.
  4. Erhan Beysulun

Erhan Beysulun

Yer:
    Hollanda Eindhoven
    İsim:
    Erhan Beysuln
    Hakan ve Fatih ilk once ikinizede gecmis olsun.

Allah korumus. Allah korumus derken Burak kardesin demek istedigi bence kisa anlamda tevekkul du. Bu arada imla hatalarinda kusuruma bakmayin, klavye musade etmiyor :).

Tevekkul demistim evet onun da anlami bildigim kadariyla herhangi bir yapacagin iste once elinden gelen tum hazirliklari yapar ve gereken guvenlik onlemlerini alirsin ondan sonra gidecegin zaman Alla'ha emanet edersin. Eger ki bildigin ve akvaryumunu daha guvenli yapacak bir parca yada alet var ise ve sende henuz mevcut degil ise bence ozaman tevekkul olmaz.

Evet malesef cok masrafli bir tutku bu. LPS'in 2 milim uzamasi admin kalbini gidikliyor. Oyuzdende elimizde avucumuzda ne varsa yatiriyoruz. Ama ne kadar cok masraf o kararda risklerin azalmasi demektir. Hepinize bolca 2 miimler :)

5. Erhan Beysulun

Erhan Beysulun

Yer:
    Hollanda Eindhoven
    İsim:
    Erhan Beysuln
    KGEYGS bunu beğendi.
  6. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin

80 euroyu anladım da 7 eu'yu anlamadım:D Cidden cip neden değiştiriliyor. Her ay olayı olmasa aslında kabul edilecek bir rakam...

7. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Cip dediğimiz olay ilginç aslında.
    Bu parçayı taktığınızda size iki avantaj sağlıyor, birinci ,verilerinizi kendi serverlarında depolayarak dünyanın her yerinden ulaşma, acil durumlarda email ve sms ile uyarılma servisi kazanıyorsunuz. İkinci ve en önemli olanı cihaz üzerindeki sensörler bildiğimiz yöntem yani kalibrasyon sıvıları ile kalibre edilmiyor. Çip dediğimiz şeyi bir bardak akvaryum suyunda 24 saat bırakıyorsunuz, kalibrasyon tamam.
    Tabii ömrü bir ay olduğu için bir aydan sonra ölçtüğü değerler sapıtmaya başlıyor.
    Çip siz olmaz yani :D

8. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Herkese teşekkür ederim ilgisinden dolayı
    Bu çip olayı güzelmiş,her ay alınmasada dahi tatile gidileceği zaman alınıp koyulsa iş görmez mi?

Iphone 4s

9. Durul Baykara

Durul Baykara

İsim:
    Durul Baykara
    Görüyordur muhtemelen. Bahsettiğiniz çip ya hafıza içindir ya da suyla temas ediyordur zamanla tuzlu suyun içinde zarar görüyordur.

10. Erhan Beysulun

Erhan Beysulun

Yer:
    Hollanda Eindhoven
    İsim:
    Erhan Beysuln
    Adamlar para kazanmanin yolunu biliyorlar. İsteselerdi uzun ömürlü yaparlardı . Eeee 80 ni aldı ondan sonra? Olurmu hiç öyle seçtiğin her markaya yıllarca bağımlı ve mecbur kalıyorsun Buda canlı bir ornek

11. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Ya bu sistemi bir şekilde araştırıp, veya buna benzer bir sistemi kazandırmamız lazım. Ne yapabiliriz diye düşünüyorum. 3-4 günlük tatilde bu konuda kötü haberler duymamız normal değil bence. En azında kameralı takip sistemiyle, bir anormallik görüldüğünde, en azından kardeşimize; kuzenimize; babamıza ;anamıza bırakacağımız acil durum anahtarı iş görecektir. Çatlamaya patlamaya müdahale şansı olmaz ama sistemin durmasına müdahale edebiliriz. Murat abi bu aletin benzerini yapar bir çözümünü bulur kesin:D Fotoğrafı da var:koptum:

12. Erhan Beysulun

Erhan Beysulun

Yer:
    Hollanda Eindhoven
    İsim:
    Erhan Beysuln
    Türküm, doğruyum, çalışkanım, DIY yaparım.

42tayfun26 ve KGEYGS bunu beğendi.
  13. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale
    Bilgisayarınıza teamviewer uzaktan masa üstü paylaşım programı kurun, laptopu akvaryumun karşısına yerleştirin, kamerasından istediğiniz şekilde tatilde izleyin. Laptop açık kalıyor ama bence çok da sorun değil,

suret bunu beğendi.
  14. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Ben aynen böyle yapmıştım :)

tapa tak...

15. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale
    Aklın yolu birdir Burak temo8 Ha ben bu amaçla kullanmadım teamviewer'ı, genelde bilgisayarı torrent programı ile tatilde gigabaytlık downloadlara yatırdığım için arasıra kontrol için teamviewer kullanırım. Bunu yaptığım zamanlarda deneme maksatlı arasıra webcam ile eve de göz atmışımdır :). Bunun yanında cep telefonları için teamviewer uygulaması bile var, en güzel yanıda bu zaten.

suret ve barbs bunu beğendi.
  16. Erhan Beysulun

Erhan Beysulun

Yer:
    Hollanda Eindhoven
    İsim:
    Erhan Beysuln
    Birde pc ye birkaç sensör ekliyelim; derece, ph,Dkh,N-NO3, P-PO4
    Okadar yapmışsınız birde Ca Mg ekle sonra git dunyayı gez.

17. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Teamviewer kullandığımız zaman elektrikler kesilip tekrar gelince, bağlanabiliyormuyuz ? Bende bilgisayar bile açılmıyor yeniden :confused:

fth-94 bunu beğendi.
  18. Erhan Beysulun

Erhan Beysulun

Yer:
    Hollanda Eindhoven
    İsim:
    Erhan Beysuln
    Dizüstü olması lazımki kesinti esnasında birkaç saat idare etsin

Okurt bunu beğendi.
  19. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Doğru. O zaman maliyetlere bi de laptop ekleyelim. Yoksa hanım furur beni " Akvaryuma laptop bırakcam" deyince:koptum:

42tayfun26 ve Alparslan bunu beğendi.
  20. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale
    Evet onun için laptop demiştim yada ups li bilgisayar. Ve onu da tatilde yanımda götürmüyorum.

M

Sayfayı Paylaş