1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tatilde Tankı Cep Telefonundan İzleme

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde tsenol tarafından 12 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. tsenol

tsenol

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Tahir Şenol
    Evet arkadaşlar, bir balık fiyatına (150-170 T.L) yatırımla tankınızı evinizden çok uzakta iken izleyebilirsiniz. (Amerika, Çini Antalya farketmez)
    IP kamera yı tankı görecek şekilde sabitledim. Aşağı yukarı gezdirmek mümkün hatta administor olarak bağlanırsanız sesli olarak motor vs dinleyebiliyorsunuz. Faydası var mı bilmiyorum ama siz seslenince sesiniz odaya gidiyor :)
    Denemek isteyenler için bir süre kendi kameramı foruma açıyorum.
    Öncelikle şu linke tıklayın.

Daha sonra kullanıcı adına : visitor yazın
    Şifreye de :123456 girin.
    İnternet explorer için en üstten 1. sign in i diğer browserler için 2. sign in i androdid symbian sistemli cep telefonları için 3. sıradaki sign in i iphone lar için 4. sıradaki sign in i tıklayın
    Keyifli Seyirler.

Kendi bilgisayarımda böyle görünüyor.. Şu an iş yerindeyim

20131012_152217.jpg

2. tsenol

tsenol

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Tahir Şenol
    Bu link örnek olarak konmuş sanırım. Benim Koyduğum link benim Modemin linki başına http:// konduktan sonra şu numaralar ara vermeden girilirse bağlantı sağlanıyor 78.174.234.71:82/

3. tsenol

tsenol

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Tahir Şenol
    Evet bizim ev yüksek sallanıyor hanım aradı söyledi

4. tsenol

tsenol

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Tahir Şenol
    Buna ilaveten tankı izleyerek uzaktan balıklara yem atma projesi geliştirilir.

5. tsenol

tsenol

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Tahir Şenol
    Mahir Depremi canlı olarak tek sen gördün sanırım. Suda dalgalanma mı oldu ?? Taşma riski var mıydı? Hanım aradı burası sallanıyor diye benim ofis te bir şey yok dedim. Bakalım kandilliye neresi sallanmış :(

6. tsenol

tsenol

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Tahir Şenol
    Aman yarabbim hanımın dediği kadar varmış demek. Az daha vursa taşacak demek. Ben acilen deprem de motorları 2-3 dakika kapatacak proje yapayım... Deprem bilgisi Kandilli ye düşmedi henüz . Ege Denizi olabilir. Benim Apartman 18 katlı rasathane gibi Yunanistan sallansa bizde sallanıyoruz :(

murat parin bunu beğendi.
  7. tsenol

tsenol

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Tahir Şenol
    Evet linkte öyle yazıyor. Dedim ya bizim ev rasathane gibi Marmara depreminde yerlere yuvarlandık babamlar diğer semtte Kaya zeminli 4 katlı evde oturur ruhları duymamş tı :(

8. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Abi öncelikle geçmiş olsun, seyrediyorum bende güzel bir sistem süpermiş.:) Ama bir sorum var palyaçolarda bizi görecek mi?:D

OKTAY 26 bunu beğendi.
  9. tsenol

tsenol

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Tahir Şenol
    Haha bence görecek.

veysel bunu beğendi.
  10. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Tahir bey 2-3 ay önce bende bir tane almıştım suan Kapıkule civarında yim ve zaman zaman tankı izliyorum kamerada digital output çıkışı var ise ye. Attırabilirsiniz ama tavsiyem yem makinesi .
    Bu da benim kameradan bir kare
    ImageUploadedByTapatalk1381596078.608917.jpg

Tapatalk ile İos tan online

cirol ve veysel bunu beğendi.
  11. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Bu ne yavvv kameralar yarışıyor konusuna döndü. :D
    Aslında iyi birşey mi kötü birşey mi bilemedim.Bakıp müdahale edememek?

Tapatalk...

murat parin bunu beğendi.
  12. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Hakan abi sen evi biliyorsun tankı da biliyorsun birşey olursa ararım seni gider bakarsın .

cirol bunu beğendi.
  13. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Birine anahtar bırakmadıysan kamera fasa fiso :)

Alparslan bunu beğendi.
  14. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Anahtar yan komşuda var sigortaları da gösterdim 2 günde bir kontrol edecek

Alparslan bunu beğendi.
  15. tsenol

tsenol

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Tahir Şenol
    Halil ile DIY frekanslarımız tutuyor. Kafa kafaya verirsek evde kimse yokken tanka bakacak robot yaparız gibi görünüyor :) Hakan ın sorusuna gelirsek bakıp müdahale edememek?? Eve geldiğinde şok yaşamaktansa kötü giden bir şeyi görmek çözüm üretmek açısından faydalı olur. Komşuya anahtar bırakmak gibi, hanıma yakınımı kaybettim eve dönüp cenazeyi kaldırıp hemen geri geleceğim tatile kaldığımız yerden devam ederiz vb bir şeyler demek gibi!!! Yine de tavsiyem bu yakının bir balık ya da mercan olduğunu söylememek olur. Uzak akraba sen tanımazsın senin gelmene gerek yok demek de fayda var :) :) :)

Sayfayı Paylaş