1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tatilden döndüğümde akvaryumun sıcaklığı 15 dereceye düşmüş

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde lcturkey tarafından 8 Ocak 2011 başlatılmıştır.

 1. lcturkey

  lcturkey

  Mesajlar:
  853
  İsim:
  Levent Cepdibi
  Arkadaşlar merhaba,

  1 ay yurtdışında kaldım ve döndüğümde akvaryumun sıcaklığını 15 derecede buldum :( sıcaklık düşmesinin sebebi odada ısıtıcı olmaması ve akvaryumdaki 300 wattlık ısıtıcının suyu ısıtmaya yetmemesiydi.Sanırım su sıcaklığı yaklaşık 15-20 gündür aynı şekilde 15 derecelerde duruyordu.Şaşılacak birşey içinde bulunan canlılardan hiçbir kayıp vermedim insallah bundan sonrada vermem.Döndüğümde perculalar anemonun içinde ve etrafında dolaşıyor oradan hiç ayrılmıyorlardı.Yellow tang sürekli kayaların arkasında çok fazla hareketli değildi.Fire goby bir görünüp bir kayboluyordu.Mantarlar kendini biraz küçültmüş polipler ufacık kalmışlardı.Arkadaştan aldığım ölmek üzere olan bubble coral tam kendini toparlamışken 2-3 bölümde ölüm olmuş.En şaşırtıcı bölüm ise bubble anemonda hiçbir problem yok çok sağlıklı görünüyor.

  Isıyı iki gündür yavaş yavaş yükselttim ve şuanda 23 derecelerde 2-3 derece daha yükselttikten sonra herşey yoluna girecek insallah..
   
 2. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.771
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Gecmis olsun diyelim. Verecegi hasar budur iste asagi yukari. Benim de isitici suyu isitmadi ikinciyi bagladim. Isitiyor ama gucu sabit tutmaya yetmiyor.
   
 3. reis

  reis

  Mesajlar:
  6.009
  İsim:
  Olcay Aksu
  Geçmiş olsun Levent. Olayı ucuz atlatmışsın çok şükür.:nazar:
   
 4. Fatih BARLAS

  Fatih BARLAS

  Mesajlar:
  6.835
  Yer:
  Pendik
  İsim:
  Fatih BARLAS
  Geçmiş olsun biran önce toparlarsın durumu inşallah. Bendede 450 litre tank ve 100 watt ısıtıcı var ama evin ısısı ara katta oturduğum için sanırım. 19-20 derecenin altına düşmüyor.
   
 5. Erman Pehlivan

  Erman Pehlivan

  Mesajlar:
  2.843
  Yer:
  İzmir / Torbalı
  İsim:
  Erman PEHLİVAN
  250 Litrelik akvaryumumda 300 Watt Atman kullanıyorum. Dip çekimi ve filtre temizliği esnasında su azaldığı için ısıtıcının fişini çekerim. Dün işte dip çekimi ve filtre - hortum temizliği yaptım, o esnada akvaryum taş çatlasa 1 saat ısıtıcısız kalmıştır. Buna rağmen 24 - 24,5 gösteren elektronik derecem, su ilavesi yapmadan hemen önce 21 lere düşmüştü. 1 saat bile oldu olmadı epey ısı kaybı yaşadı akvaryum. Odam güney cepheli ama odamda soba - klima - kalorifer falan da yok, demekki sizin gibi 1 ay falan kalsa balıklarım soğuktan telef olacaklar :( Geçmiş olsun tekrar Levent bey. Söylenenden anladığım kadarı ile olup olacağı bu kadar zarar sanırım ama, ben yine de küçümsenmemesi gerektiğini düşünüyorum?

  Küçümsenmemek derken; ucuz atlatıldığı anlamında yazmak istedim. :)
   

Sayfayı Paylaş