1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tatlı Su Akvaryumumu Tuzlu Suya Dönüştürüyorum

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde gültekin tarafından 2 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. gültekin

gültekin

İsim:
    Gültekin Kandemir
    Arkadaşlar Tatlı su Akvaryumumu, Tuzlu su akvaryumuna dönüştürüyorum,yardımlarınızı ve görüşlerinizi bekliyorum.

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hayırlısı olsun,akvaryum dan biraz bilgi veya resim varsa eklerseniz daha iyi yardımcı oluruz...:)

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hayırlı olsun kararın Gültekin. Normal Akvaryumu Deniz Akvaryumuna Çevirme çok zor sayılmaz. Akvaryum nasıl bir akvaryum, hacim vb bilgileri yazman iyi olur. Sump sistemi için akvaryuma delik gerekiyor mu, yoksa video içinde olduğu gibi delmek lazım veya camcıya deldirebilirsin.

4. Hayırlı olsun Gültekin bey, ölçüler nedir merak ettim.

5. gültekin

gültekin

İsim:
    Gültekin Kandemir
    Eni 1 Metre Boy 60 cm derinliği 40 cm uygun mudur sızce? Normal tatlı su olarak 250 litre su dolduruyorum normalde içine.

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Derinlik 40 cm biraz az kalır ama elindeki akvaryumu kullanacaksan yapacak bir şey yok. Yüksekli sanırım 60 cm olacak, eğer 60 cm yükseklik olacaksa aydınlatma seçimi güç olarak buna uygun olacak demektir.

Sump sistemi düşünüp düşünmediğini vb fikirlerini yazman gerekiyor. Sump, yani alt filtre yaparsan iyi olur.

7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    İmkan buysa ve de istersen bence olur,akvaryumun sağ veya sol tarafından bölüp sump için 20-25 cm yer ayırırsan olur (yandan sumplu akvaryum)
    İmkan varsa elindekini sat güzel ileriye dönük bir şey yapalım derim...:)

inifnity bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş