1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tatlı Su Akvaryumunda Yağlanma

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde HKNK tarafından 2 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. HKNK

HKNK

Yer:
    istanbul
    İsim:
    HAKAN KAYA
    Arkadaşlar merhaba.
    Bazı arkadaşlarımızın bildiği gibi tatlı su tankı yapmaya karar verdim ilk olarak odayı boyamakla başladım işe :D ve sonunda tankıma sıra geldi tavsiyeler üzerine ince mercan kırığı kum koydum 3 kere yıkadıktan sonra tankımın içine yerleştirdim suyunu da doldurdum tabi çeşme suyu :( şimdi sorum şu olacak arkadaşlar benim tankımın yüzeyinde yağlanmalar ve toz zerrecikleri var bunlardan kurtulmanın yolu var mıdır yada suyu komple boşaltıp yeniden mi doldurmalıyım sizce yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

Ekli Dosyalar:

2. FRK34

FRK34

Yer:
    İSTANBUL-OKMEYDANI
    İsim:
    Faruk KURU
    Hayırlı olsun .. suyun yüzeyindeki yağlanma sirkülasyon az olmasından kaynaklana bilir. Bence suyu komple boşaltmaya gerek yok.

HKNK bunu beğendi.
  3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Akvaryumun üst suyu durgun olursa yağlanma kaçınılmaz.
    Bir motorla yukarıda sirkülasyon akıntı sağlanırsa yağlanma olmaz düzelir...

Rooki ve HKNK bunu beğendi.
  4. HKNK

HKNK

Yer:
    istanbul
    İsim:
    HAKAN KAYA
    Öncelikler teşekkür ederim.
    Hava motoru uygun mudur bu iş için yoksa başka sirkülasyon motoru daha almalımıyım sizce??
    ayrıca suyun yüzeyindeki toz zerrecikleri hiç gitmiyor :( onun için ne yapmalıyım.

5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hava motoru da ola bilir, şayet yağlanma bir bölgede ise vede oraya hava taşınla hava verilirse ama en iyisi sirkülasyon motoru alınmalı...

6. HKNK

HKNK

Yer:
    istanbul
    İsim:
    HAKAN KAYA
    Alparslan ım dalga motoru almam için biraz zaman var
    son olarak oz zerrecikleri için ne yapmalıyım

7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Ufacık bir motorda da işini görür abi 5-10 wattlık motor 1o-15 tl civarı bütün akvaryumcularda bula bilirsin, içinde süngeri de varsa filtrede işi de yapar...

HKNK bunu beğendi.
  8. HKNK

HKNK

Yer:
    istanbul
    İsim:
    HAKAN KAYA
    eyvALLAH kardeşim seviliyorsun :)

Alparslan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş