1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tatlı su akvaryumunu tuzluya çevirmek istiyorum

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde Mehmet ekinci tarafından 18 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Mehmet ekinci

Mehmet ekinci

Yer:
    Şanlıurfa Turkey
    İsim:
    Mehmet ekinci
    Öncelikle herkeze merhaba,

120*70*45 akvayumumu tuzlu suya çevirmek istiyorum. Herhangi bir deneyimim yok ve şehir olarakda sıkıntılı olduğu için tüm ekipman ve malzemeleri şehir dışında getirme mecburiyetindeyim. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

veysel bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Merhaba hoş geldiniz, olur deniz bize gelmiyorsa bizde denizi eve getiririz niyeti çok güzel. elinizdeki mevcut akvaryumun fotosunu atarmısınız, bir bakalım sump yapımına uygun mu veya nasıl yaparız gibi...:)

Mehmet ekinci bunu beğendi.
  3. Mehmet ekinci

Mehmet ekinci

Yer:
    Şanlıurfa Turkey
    İsim:
    Mehmet ekinci
    Hoş bulduk ilginiz için tşk. Sanırım dalgıclıkda car sizde:) bende 3 yıldız hobi olarak dalgıcım:) akvaryumum ışıklı ve üstünde filitrede var ayrıca dış filitrede var. Ve bir sorum da olacak arkadaşlar deniz akvaryumu sistemi kurulunca ne kadar sure bakım yapmak gerekiyor çünkü işim gereği 3 veya bir hafta evde olamıyorum o sure zarfında bir sıkıntı olurmu hergün ilgilenmemi gerekiyor?

image.jpg

Ekli Dosyalar:

• image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      30,3 KB
      Görüntüleme:
      370
    Alparslan bunu beğendi.
  4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Sana bu şartlarda deniz akvaryumu pek uygun değil abi, En iyisi zamanın olduğu zaman deniz akvaryumu kurmak, zaten akvaryum da uygun değil ileride bunu satıp başka uygun deniz akvaryumu alırsın...:)

5. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Mehmet bey hoşgeldiniz inanın deniz akvaryumu gerçekten çocuk gibi ilgi istiyor ama evde akvaryum sevgisi olan birileri var ise yardımcı olursa tabiki olur. Bunun örnekleri var forumda.

6. Mehmet ekinci

Mehmet ekinci

Yer:
    Şanlıurfa Turkey
    İsim:
    Mehmet ekinci
    Pekin benim akvaryum deniz akvaryumu için uygunmu

7. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Arka cam kesilirse olabilir,bu nokta hassas prfosyonel yardım almanız gerekecektir.Reef tanklar fazla bakım ve kontrol gerektirir fakat marine tank kurarsanız 15 günde bir su değişimi ile yürür.

8. Mehmet ekinci

Mehmet ekinci

Yer:
    Şanlıurfa Turkey
    İsim:
    Mehmet ekinci
    Biraz araştırdıa cam kesmek için Elmas uçlar var onlarla ben kesebilirmiyim ayrıca tam olarak nereden kesmeliyim

9. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bence hiç kesip bozmayın, bu akvaryum güzel bir akvaryum armatürü de mevcut, tatlı su için çok güzel.
    En iyisi bunu satıp yerine deniz akvaryumu almak, zaten o akvaryumun derinliği 45 cm düşük, deniz akvaryumunun derinliği ne kadar fazla olursa o kadar iyi olur...

10. Mehmet ekinci

Mehmet ekinci

Yer:
    Şanlıurfa Turkey
    İsim:
    Mehmet ekinci
    Bizim buralarda satmak cok zor. Peki buna birşey yapamıyorsak küçük yeniden bir akvaryum yapsam bu konuda yardımcı olabilirmisiniz cok istiyorum yapmayı gece gündüz araştırıyorum ama pek bilgimde yok

Arkadaşlar temel abinin yazılarını okudukça şuan elimdeki mevcut akvaryumu değerlendireceğim tabi yardımlarınız olmadan asla yapamam bugün gidip şanlıurfadaki camcı arkadaşlarla görüşüp camı kestirecem Fırat borudan dirsek vs alacam inşallah camı kesecek birini bulurum.

Arkadaşlar 120*70*45 boyutundaki akvaryum için ne ebatta sump olmalı sizce?

11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Selam Mehmet bey,

Akvaryum çok güzel ama tuzlu su için eksi yanları var. Önce bunları belirlemek ve düzeltmek mümkünse çevirme işlemine girmek gerek.

Üzeri kapalı bir akvaryum yazın orada aşırı ısınır, ya Soğutucu şart veya kapak çıkmalı. Soğutucu olmazsa Mercan seçimi kısıtlı olur.

Sump ilavesini alt dolaba koymak zor çünkü sanırım bunlarda ortada destekler var ama sağ veya sol tarafa dışta olabilir. Yahut hiç delik delinmez bu haliyle askılı protein skimmer ile mütevazı canlı yükü oluşturulabilir.

Önce karar vermeniz iyi olur.

12. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bende ayni akvaryum verdi camcilar mikali olduğu için delemiyorlar. Ben içten sump yapmistim. Kapagi sokup modifiye etmek zorunda kaldim randimanli olmuyor.

13. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)

Sayfayı Paylaş