1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tatlı su akvaryumunun üstünde kapak olmalı mı?

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde HasanCan tarafından 9 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. HasanCan

HasanCan

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Hasan Can
    100*50*40 bir tank yaptırmak istiyorum yaza doğru ama bu tankın üstü açık olacak mecburen camcıda yaptırdığım için bunun bi zararı olur mu? Eğer zararı olacaksa bu tankı yaptırmak yerine petshop dan 150 lt bombeli kapaklı bir tank var onu alıcam ama güvenlik ve şelale filtre kullandıgım için kapağı kesmen gerekecek o yüzden kararsız kaldım bide bu buhar camı varmıs tatlı su için bu gerekli mi sarı prenses beslemeyi düsünüyorum ?

2. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Buharlaşma dışında bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Bombeli akvaryumlar görüntüyü bozuyor. Bilginiz olsun.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. HasanCan

HasanCan

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Hasan Can
    o zaman dikdörtgen 200 lt lik tankımı yaptırayım ? peki buhar camı nedir ve gereklimi?

4. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Buhar camı akvaryumun üstüne kayar cam kapak yapıyorlar. Buharlasmayi onleme için. Eski kayar vitrin camlarını düşün. Selale filtre kullanacaksan olmaz zaten.

5. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Ölçülerdeki 40 derinlikmi yukseklikmi

6. HasanCan

HasanCan

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Hasan Can
    sizce hangisi iyi 40 cm derinlik mi olsun eni mi hangisi iyiyse ona göre yaptırırım sorun değil

7. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Tavsiyem 100*50*50 veya 100*60*50h. Kusursuz bir sistem dusunuyorsaniz veya ilarde deniz akvaryimuna gecerim derseniz sumplu bir sistem düşünün

8. HasanCan

HasanCan

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Hasan Can
    Senin tecrübene güvenip fikrini çok beğendim eğer bu 100*50*50 tankı ve yeterli sumpunu yaptırırsam bana bunun sadece cam ve işcilik fiyatı ne kadar olur sence tahminen?

9. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Hangi ildesiniz suan goremiyorum ama Ankarada 250-300 tl arası yaptirilir saniyorum

10. HasanCan

HasanCan

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Hasan Can
    Şu an İzmir deyim üniversite de olduğum için ama akvaryumu evime kurmak istiyorum antalyada oturuyorum gecen bir hesap yaptım 150 lt bombeli tankı petshop da 130-150 tl gibi bi fiyat verdi sanırım, 100 tl ye de bir dış filtre düşünüyordum eğer dediğin gibi bir fiyat tutarsa sumplu o dediğin akvaryumu düşünebilirim yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

MESUT_KERİM bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş