1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tatlı su Rotifer Üretimimiz Brachionus calyciflorus

Başlığı 'Canlı Yem Kültürleri ve Diğer Yemler' kategorisinde Discus TV tarafından 7 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. Discus TV

Discus TV

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Nuh Mehmet Yakuter
    Degerli arkadaşlar ;

Bir mucize oldu Rotifer hakkında Akvaryum Portalı vasıtasıyla geniş bilgiye sahip olduk . Bu sebeble Yönetime Şükranlarımı sunuyorum.

İsterlerse ücretsiz tamaman Pyramidturk firmamıza ait olan Avrupada Dev sunucularımızdan 3 Yıllık süre ile Hosting sunucularımızdan sınırsız yararlanabilirler.
    "Kazan dolu Helvamız var paylaşırız Avrupada"

Akvaryumportalı.com vasıtasıyla son 10 günde vakıf oldugumuz rotifer canlısı oyle istedik' ki bredsis kardeşimiz İstanbul'dan gonderdi sağ olsun şöyle bir inceledik rotiferi tanklara uygulama yaptıktan sonra.

Son 2 yılda Su piresi ile Çok haşır nesiriz Prof olduk desek yeridir. Havada tavanda Balkonda ofiste çatıda her yerde pire üretiyoruz besin olarak aklınıza ne gelirse şüphesiz en iyisi At güpresi ( Kokutuyor Açık mekan lazım ) muz kabugu salatalık suyu bezelye çorbası havuç suyu alabalık yemi kullanıyoruz. Discus da mızmız discusu bile anında pire çiftleşmeye sokuyor..

Ofis Pire Tank

Değerli Arkadaşlar ;

Herşey İstemekle oluyor halishane istemek zamının birinde İstanbulda fakir bir zat olan Sandıkcı baba var idi.

Hayır hasenat yapmak ister medrese camii Allah’a bunları yapabilmesi için Dua ederdi . Günlerce dua ettikten sonra sonra nihâyet bir gece rüyâsında: “Rızka kavuşman için Mısır’a gitmen gerek, orada filan sokak filan asmadaki şu salkım üzüm senin rızgın denildi.” hergün bu rüyayı gormeye başladı
    Osmanlı eyaleti olan Mısır’ın yolunu tuttu. Bu uzun mesâfe ona çok ağır gelmişti. Aç, susuz, bitkin, bir haldeydi. Günlerce perişan bir vaziyette, Mısır sokaklarında rüyasında gosterilen sokakta asma agacını buldu üzüm salkımı ordaydı tam koparacakken Bekçi onu yakaladı. ne oluyor diyince bu benim rızgım dedi. sana işin gerçeğini söyleyeceğim!” ben 15 gün bu üzüm salkımı rüyamda gordüm senin rızgın denildi.

Kalktım İstanbul'dan geldim. Beni Engelleme Bekçi onun doğru söylediğine inandı: “Bre ahmak sen nasıl akılsız bir adamsın ki bir rüyâya inanarak, bir hayâle kapılıp bir salkım üzüm için buralara kadar gelmişsin! Ben yıllardır İstanbul'da falan mahallenin falan sokağındaki evin şurasında bir 3 küp altın vardırdiye görüp dururum. Hiç böyle şeye inanılır mı? Bre akılsız adam, yürü git bir daha da gözüme görünme. Yoksa elimden bir daha kurtulamazsın.” dedi.

Bunları duyan zat Sandıkcı baba sevincine sınır yoktu, çünkü bekçinin tarif ettiği ev İstanbul'da bulunan kendi eviydi.

İstanbula dönüp altınları buldu evinin altında cami medrese yaptırdı.. Küllüyesi camının şadırvanının üstünde vasiyeti geregi ..

Bu hikayeyi şunun için yazdım. bizimde akvaryum portalına gelip bredsis kardeşimizin rotifer kültürü göndermesi gerekiyormuş.

Supire tanklarında zaman zaman minicik canlılar gözümüze çarpar 1-2 gün sonra ortadan yok olurlardı. ( pireler yiyormuş )

Malum discus'la uğrasıyoruz tatlı su rotiferi mümkünmu bulmak bredsis kardeşimizin gonderdiklerini inceleyince ofiste boşta çalısan gammarus külrürü bulunan 250 lt 80*60*60 tatlı su tankda gene bu minik mucizevi canlıların çoğaldığını gördüm.

250 lt 80*60*60 tatlı su tank video

Hemen pet şişeye aldım inceleyince ne görelim bu tatlı su rotiferi binlerce pire tanklarında zaman zaman oluşan ve yok olan canlı 3 aydır boşta çalısan tankta alg oluşmuş içerisinde.. Yukardaki Sandıkcı babanın Hikayesi geldi aklıma. Allahım hazineyi bulduk diye içimden geçirdim. Hemen üretimhaneye giderek balkonda güneşde oluşan tatlı su plankton ile 10 lt beyaz kovaya tatlı su rotifer aktardım.

Pet sişede tatlı su rotifer video

Değerli Arkadaşlar ; İstemek ve elde etmenin yarısıdır. Bu benim sözümdür. İstemek Allahtan istemek ve görmesini bilmek gerekir. İlim isteyene Zenginlik Mevlanın dilediğine

Başta Akvaryumportalı Yöneticileri ve Özgür beyler ile bredsis kardeşime ve rotiferle ilgili değerli deneyimlerini paylaşan tüm arkadaşlara şükranlarımı sunuyorum.

Tatlı su rotiferi Brachionus calyciflorus kavuştuk burnumuzun dibindeymiş. Tuz yutmadan yol gitmeden sebebsiz Allah C.C vermiyor Kul Kula vesile bu dünyada.

special thanks : Bredsis Deniz Akvaryumu Üretim

Bilgiyle, saygıyla,

Nuh Mehmet Yakuter
    05327048636
    Discus TV Videos
    Discus Türkiye Resmi Sitesi
    Arowana Türkiye Resmi Sitesi

MESUT_KERİM, Bredsis ve TencoMelih bunu beğendi.
  2. Bredsis

Bredsis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Bredsis Teknik
    Nuh Bey selamlar,

Biraz yoğun bir gün geçirdik ama bu saatte mailleri incelerken mesajlarınızı gördüm ve gerçekten mutlu olduk. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Üretime destek verilmesi gerektiğini düşünüyoruz ve sizin üretim çalışmalarınız da gerçekten hakkı ile yapılıyor.

Tekrar teşekkürler ve iyi çalışmalar diliyorum.

Discus TV ve TencoMelih bunu beğendi.
  3. Discus TV

Discus TV

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Nuh Mehmet Yakuter
    Çok teşekkurler Gece Üretimhanede Pire tankın işıklarını yaktım. SüphanAllah dedim pireler azalmış Tatlı su rotiferi popisasyon uçmuş tankın içi heryer Tatlı su Rotifer Brachionus calyciflorus

Tankın 04.44 deki videosu tektük pire rotifer binlerce hasatlık

Kayserili bir fakirin gözleri kör olmuş Allaha yalvarmış yakarmış Bir gün Allah Katından bir Melek Gelmiş Duan Kabul oldu 1 dilekte bulun yerine gelecek demiş Fakir şöyle bir düşünmüş "Oğlumun Altınları Saydığını Göreyim demiş,"

Biz bu fakirin duasıda kabul olmuş Tuzlu su istedik Tatlı suda Rotifer verdi hemde kendi pire tanklarımızda

Muz kabugu alabalık yemi ve JBL discus yem az miktar Humic Asit sıvı çok az bir atgubresi çorap içinde var tankın besin muteviasında

( Ayrıca Videoda göreceginiz bir taş var zeloidden yapılma İçinde Bacillus subtilis natto bakteri blogu emdirilmiş 2 yıldır çalışır tanklarımzı da görevi sudak nitrat ve amanyumu ayrıstırarak temizler kotu kokuyu alır . Tatlı ve Tuzlu su akvaryumlarında kullanılır. 3 yıldır Bir türlü Türkiyedeki su ürünleri üniversitelerden rapor alamadığım rüştü ispat resmi belge Türkiye disbiritorlüğünü almış birisi olarak videosu link Discus Tv )

"İşte Sizlerin ayrıcalığı burda ortaya çıkıyor Değerli Arkadaşlar çalışmalarınızla Üniversitelerdeki Hocalar Wallahi billahi Miyav ki miyav Bacillus subtilis natto bakteriyi anlatamadım bu cengaver ögretim üyelerine"

Bredsis Kardeşimden aldıgım Fitoplankton kültürü az bişi attım milyonlarca Tatlı su Rotifer Brachionus calyciflorus olmuş Discuslara micron süzgeçten geçirip tankarına atım deli gibi yiyorlar yetişkin discuslar

Anlaşılan Pire ile aynı şartlarda yaşıyor Rotifer tuzlu su Fitoplankton kültürü pireyi çökertmiş az bişi atmama ragmen zaten tankta üreyen tatlı su Rotiferi fırlatmış taze Muz Kabugu işin şekeri tuzu

Şimdi soru şu : Humic asit Rotifer Besini olabilirmi içerisindeki canlı organizmalar nedeniyle deneyecegiz buradan paylaşacagız..
    Bu sonuçlar ABD Kuzey-Doğu Üniversitesi hümik asitler araştırma grubu tarafından da destek bulmuştur. Ghabbour ve arkadaşları “pilayella littoralis” isimli bir canlı algiden (bir tür yosun) hümik asit elde etmişlerdir. Ayrıca, insan ve hayvanların midesinde hümik asit olduğunu tesbit etmişlerdir. Hariri ve arkadaşları hümik asitlerin kanla beraber sirküle olduğunu ve karaciğerde metabolize olduğunu göstermişlerdir. Rıdvan ve arkadaşları hümik asitler ağız yolu ile hayvanlara verildiği zaman vücuda giren ağır metallerin zararlarının azaldığını ve tarım ilaçlarının olumsuz etkilerini bertaraf ettiklerini tesbit etmişlerdir. Golbs ve arkadaşları hümik asitlerin risk içermeksizin, gebeler dahil, hayvanlarda hastalıklara karşı koruyucu ve “şifalı” bir etkiye sahip olduklarını bulmuşlardır. Fakat halen hümik asitlerin kaynağının alifatik mi, aromatik mi veya polisakkaritlerden mi veyahut da ligninden mi olduğu tartışması devam etmektedir. Küçük mekanizmalarla polimer gelişimini modelleyen bazı teşebbüsler olmasına rağmen hümik asitlerin temel bloklarının birincil veya ikincil yapısını teyit eden önemli raporlar bulunmamaktadır. Çalışmalar olanca hızıyla devam etmektedir.

Hepinize hayırlı Pazarlar

Bilgiyle, saygıyla,

Nuh Mehmet Yakuter
    05327048636

TencoMelih bunu beğendi.
  4. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Nuh Bey suan hayatta kullandigimiz bircok faydalı icat aslinda baska birsey yapilmak istenirken tesadüfen ortaya çıkmış. Konuyu okuyunca bu geldi benim aklima da :)

Discus TV bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş