1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tatlı Suda Kum Seçimi ?

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde sefa tarafından 4 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. sefa

sefa

İsim:
    sefa kucuk
    Tatlı su akvaryumu kuruyorum da hangi kumu kullansam benim için daha iyi olur acaba ?

2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Tatlı su ne çeşit bir akvaryum olacak. Cikletler sert suyu sever, tropikal bir akvaryum kuracaksan yumuşak su olacak karar verdin mi? Ne tip akvaryum kuracağına.

3. sefa

sefa

İsim:
    sefa kucuk
    Ciklet balıkları beslicem tropikal olmayacak yani.

4. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Ben iceman cikletlerimde Kalsiyum karbonatlı kum kullanıyordum. Hem beyaz olması açısından balıkların daha albenili görünmesini sağlıyordu. 1 kilosu 3 lira gibi bir fiyatta.

5. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Silis kumda kullanabilirsin, Tarık'ın söylediği gibi kalsiyum karbonatlı kum, ama açık al kumu kg işi kapalı kutu veya kova bazı alırsan aynı kuma marka parasından başka bir şey ödemezsin.

Tarık KÜÇÜK bunu beğendi.
  6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Çiklet ama ne tür çiklet ? Malawi - tanganyika mı, yoksa güney-orta Amerika mı ? Şayet amerikan ise, suya salınım yapmayacak bir kum olmalı. Malawi ise alta "midye kırığı suyu sert tututuğu için" sürtünmede zarar görmesinler diye üstüne silis kum derim...;)

Sayfayı Paylaş