1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tatlı sudan Tuzlu suya geçiş :)

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde methapor tarafından 7 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

1. methapor

methapor

İsim:
    Polat
    Arkadaşlar,

Önceden tatlı su kurcam demiştim fakat fikrim değişti. Çünkü yazlığımızda Karadeniz'in dibinde ve istediğim zaman su değişimi vb işleri gideribileceğim için Tuzlu su kurcam. Fakat fazla bir bilgim yok tuzlu suda. Yaklaşık 300-500 lt arası bir akvaryum kurcam ama sump falan varmış onlar nasıl oluyor ne yapmalıyım sadece elimde tatlı su makineleri var,fakat sump falan resimli anlatırmısınız?

2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Cevap: Tatlı sudan Tuzlu suya geçiş :)

Polat bey araştırmanız gerekli. Makale okuyup, kurulum başlıklarını incelerseniz gerekli tüm bilgilere erişirsiniz ve kafanıza takılanları buradn sorabilirsiniz. Bu hacimlerdeki bir akvaryum için 2 bin lirayı gözden çıkarmanız gerekli.

Cep mesaj.

ozgun_cyprus bunu beğendi.
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Fiyat nasıl bir akvaryum olacağına göre değişir ama bir de Karadeniz suyu ile tecrübe eksikliği var.Buna yanlızca biz yeltendik ve suyu aldığımızda gerçekten çok ama çok beğendik. Ancak kurulumu gerçekleştirip canlı eklemedik. Bu yüzden belirsiz Karadeniz suyu henüz. Tabii şahsi fikrim balık ve bazı bakımı kolay Soft mercanlarla güzel olacağı yönünde.

4. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Para 10 bin tl ye kadar çıkabilir.sump sistemini falan hiç ama hiç anlamadım resimlerinide inceledim ama olmuyo anlamıyom :) analatırmısınız demiştim vb olaylar için

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Gayet basit aşağıdaki gibi çalışma prensibi vardır. Akvaryuma delinen ve takılan borudan su aşağı sumpa iner. Gerekli bölümlerdeki ekipmanlardan geçerek su tekrar yukarı basılır.

Sayfayı Paylaş