1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tatlısıyla tuzlusuyla...

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde KaderiniSev tarafından 25 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    Selamun Aleyküm Abilerim Kardeşlerim Küçüklerim...
    Akvaryum hobisi bence küçüklükten aşılanan bir duygudur... Küçükken heveslenirsin ama imkanların olmaz... Büyürsün imkanların olur alırsın ama almakla kalmaz bakımı hastalıkları yemleriyle ilgilenirsin... Kısacası bu bir uğraştır kimse bize silah dayamaz şu balıkları besliceksin yada şu akvaryumu yapacaksın yada suyunu değiştireceksin diye... Kısacası bu dediğim gibi bir uğraştır aşısı olmayanlar anlamaz anlayamaz mesela 1 liraya lepistes almak var 1000 liraya gold kriza almak var. kimisi 20 liraya palyaço balığı alır kimisi 7.500tl ye Reef Tip Black Shark alır uğraştır bu kimse zorlamaz istediğimizle istediğimiz fiyatta balığı alırız gücümüzün yettiği şekilde. Diyeceğim şuki ister 1.000 lik olsun ister 1 liralık olsun balık balıktır küçümsenmemelidir bin liralık balık nasıl bir canlıysa 1 liralık balıkta bir canlıdır. İmkan varsa maddi bakımdan besleyelim imkan yoksa 1 liralık balıkta olsa eziyet etmeyelim... Ne adamlar gördüm 20 tane burundiyi 1 gecede beceriksizliği yüzünden öldüren ne adam gördüm 1 lepistesi 4 sene besleyen... Ne tür olursa olsun hakkında araştırma yapmadan balık almayalım daracık içinde plastik dolu akvaryumlarda eziyet etmeyelim onlarda bir canlı....

NIHKAR, murat parin, Marley Ting ve diğer 3 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş