1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tatlısu midyelerini akvaryumda beslemenin ipuçları

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde Emrah Ece tarafından 23 Ocak 2009 başlatılmıştır.

1. Desert Falcon

Desert Falcon

Salyangozlarıma üstüste sortiler yapıyorlar da o yüzden diyorum ateş: Ve ben Japonlarımdan çok sıkıldım :(
    ilk herşey çok güzeldi ama sıkılıyorum.Sanırım eğer güzel,dişili erkekli endlerler bulursam alıcam.yardımcı olabilecek varsa ö.m bekliyorum arkadaşlar.

2. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    Japonlar geç ürediği için sıkıcı oluyorlar zamanla.Aslında sıkıcı değiller.Koyun sürüsü besliyormuş gibi evde :D

3. Desert Falcon

Desert Falcon

İşte endler bulabilirsem kurtulucam bu dertten ama ileride kesinlikle ithal ananas rengi,süt beyaz gibi japonlardan kesinlikle bakıcam.

4. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Endlermi dedi birisi :)

5. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    Al sana adamın geldi Endler'sci başı :D

6. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    hahhaa :D Şahinim yaza doğru istanbula uğrarsan endler lerin ve endler kırmaların olabilir,kargo edemem yazık olur balıklara, ben sizleri anlamıyorum izmir bergamada oturuyorsun Şahin valla balığı bizden daha rahat bulman lazım girişimci ol azcık abisi

7. Desert Falcon

Desert Falcon

İstanbul mu :) :hink:
    Abi izmir kemeraltı gibi yer değil burası 2 tane akvaryumcu var onlardan birisi sadece Japon satıyor diğeri de talebe göre balık getiriyor haliyle bizde aradığımız her türü bulamıyoruz.Şu an bitkiler içinde de saz dan başkası yok.

Bunlar harika !

8. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    Üstteki tam benim akvaryuma göre.Süper gerçekten...

9. Desert Falcon

Desert Falcon

Diyorum ya harikalar :) İnşallah bulurum böyle birşey elinde bunlardan fazlaca olan varsa yardımcı olsa çok iyi olur ya :)

10. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Evet şahin endlerler güzeldir istanbula gelirsen sana biraz vereceğim, fakat adamın biri midyelerle alakalı konu açmış :D bence o yönde olsun paylaşımlarımız

11. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Emrah,

Az önce 80 lt'lik molistes üretme tankını kurdum... Haftasonu bir aksilik çıkmazsa Cem'in Bursa'dan getirdiği midyelerden 5'ini alacağım... Sence 5 midye 80 lt'lik tankın filtrasyonu için yeterli olur mu? İç filtreyi takılı tutacağım ve günde 1 saatlik filtrasyon yapacağım... Bu arada tabii akvaryuma havada vermiş olacağım... Bunun dışında günde en az 12 saat aydınlatma yapmayı düşünüyorum... Zaten tankta bitkiler var... Yeteri derecede O2 üreteceklerini düşünüyorum... CO2 vermek gibi bir niyetimin olmadığı zaten açıktır... Keza tankta yaklaşık 20 canlı doğuran ve 15 kadar çeşitli boylarda -ki damızlık dişi ve erkeğin toplam boyları ~25 cm- olmak üzere cüce vatozlar ve 2 adet çöpçü olacak... Bir de üzerlerine karidesler ilave edilince yeteri kadar CO2 kaynağı oluşmuş olacağını düşünüyorum... Belki dayanamazsam CAE de ekleyebilirim...

Midyeler yetmez dersen Cumartesi Cem'in yanından dönerken o devasa midyelerden de 1-2 tane alabilirim...

Genel itibari ile bir değerlendirme yaparsan ve tecrübeli arkadaşlar da değerlendirirse sevinirim...

12. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Abi 80 litrede 5 midye iyidir, saatte ortalama 25 lt su süzdükleri söylenisini dikkate alacak olursak tabiiki, ayrıca midyeleri mümkün olduğunca filtreden ve ısıtıcıdan uzak tut onların besinlerini filtre emmesin yoksa aç kalabilirler :) ısıtıcıdanda uzak tut 1 derecede 1 derecedir

13. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Isıtıcıyı 24C'ye getirdim şimdiden... İyi mi?

Filtre 1 saat çalışacak sadece ama yine de uzaklara bir yere koyayım öyle mi? Bir de akvaryumun içi kütükler ve testi ile yice daraldı... Midyelerin koyacağım yerlerden çok uzağa gidebileceklerini sanmıyorum, sorun olur mu? Tabii filtrasyon olmayacak ancak özellikle bu cüce vatozların dışkıları çok büyük oluyor ona ne yapacağız, bir fikrin var mı yoksa midtyeler o konuda da bir iyilik yaparlar mı?

14. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Abi dışkıyı falan düşünme akvaryuma bol bitki,midyeler ve karidesleri ekle çöpçüde koy yem artıkları ayriyeten bir biyolojik yük oluşturmasın her lokma tüketilsin sonra bırak dışkıda olsun, tortuda. Günde bir saat filtrasyon zaten silip süpürecek birşey kalmayacak ayrıca lucky bambu vardı sanırım sende onuda koyabilirsin eğer boyu yetmesse yöntemi daha önce anlatmıştım filtre borusunun vantuzu iş görür

15. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    Bu arada getirdiğim midyelerin hepsi sapasağlam şu anda :) Ama akvaryumu yeni temizlediğim için gezinip duruyor biri.Talan etti ortalığı :D allahtan bitkiler köklü ve mago kökü engel oluşturuyor.Hiç anlamadığım yerlere anlamadığım şekilde girebiliyor bu midyeler.Aralarından biri mesela mangoyu yerinden oynatıp arkasına geçmişti.Sonra tekrar oynatıp geri dönmüştü :D

16. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece

Benimkiler bişey sökmüyor yerlerinde rahatlar çünkü, suları çok sıcak değil ve besin bulabiliyorlar ayrıca kum derin ve saklanabilecekleri gölgelikler var yerleri orası :) 15-20 cm içinden çıkmaya bile çalışmıyorlar sıkılan öbür tarafına dönüyor, hep yatıyor tembeller :D ama sizinkiler akvaryumun içinde greyder cilik oynamaya kalkarsa bilmem

17. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    Tek bir tanesi sürekli dolaşıyor.diğerleri gömülmüş vaziyette...

18. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    ok oda bir yer bulur kendine yerlerşir yakında

Sayfayı Paylaş