1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tavsiyeleriniz neler ?

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde İzdüşüm tarafından 15 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

1. İzdüşüm

İzdüşüm

İsim:
    Berk Tunçer
    Merhaba foruma yeni katıldım, akvaryum konusunda daha yeniyim. Bu yüzden size bir şeyler sormak istiyorum, öncelikle akvaryumum 65 lt içerisine bir bitkilendirme yapmadım sadece dip taşlarını ve içine bir iki dekor koydum. filtre sistemiyle çalışıyor, akvaryumu kuralı 5-6 gün oldu ama bir 10 gün boyunca balık olmadan çalıştıracağım. Sizce içine ne tür balıklar koymalıyım ve sayıları ne civarda olmalı hangi türler mutlu yaşayabilirler? Burada bir akvaryumcuya sordum hoşuna gideni koy dedi rahatsız etti bu da beni. Şimdiden teşekkür ediyorum.

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Cevap: Tavsiyeleriniz neler ?

Merhaba foruma hoş geldiniz.Balık seçimini siz kendiniz yapmalısınız,akvaryumunuz ile ilgili daha detaylı bilgi verirseniz yardımcı oluruz.
    Meselâ nasıl bir filtre sisteminiz var vb...

3. İzdüşüm

İzdüşüm

İsim:
    Berk Tunçer

teşekkür ederim hoşbuldum,
    60x32x48 ebatlarında, 65 lt.
    filtresi 15w 800l/hr
    ( düzenek http://i54.tinypic.com/2d91g0m.gif 2. şekildeki gibi )
    aydınlatma sistemi var ısı sistemi yok.
    Bu akvaryumda stressiz ve birbirleriyle mutlu yaşayabilecek balık türleri ve sayısı sizce kaç olmalıdır ?

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Berk bey tamamen balık seçimi size kalmış bir olay.Şöyle 2cm Lepistes,neon vs 8-10 tane eklenirken 6-7cm balıklardan 3-5 gibi...

5. İzdüşüm

İzdüşüm

İsim:
    Berk Tunçer

anladım ilginiz için teşekkür ederim :)

Sayfayı Paylaş