1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Teşekkürler ve Benek Hastalığı

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde bonawi tarafından 3 Nisan 2014 başlatılmıştır.

 1. bonawi

  bonawi

  Mesajlar:
  1
  Yer:
  DARICA
  İsim:
  kılıç
  Merhaba adım ali kılıç 2 ay önce 200 lt bir akvaryum kurdum forumu bir haftadır takip etmekteyim tabi akvaryum kurmadan öncede siteden bir çok bilgi edindim geçtiğimiz hafta pet shoptan aldığım 1 adet vatoz 2 adet albino labio yüzündünden oldukça sıkıntılı günler geçirdim ne varki sitede hastalıklar konusunda fikir ve deneğimlerini paylaşarak hobiye yeni başlayanlara deneğimlerinden faydalanmamızı sağlayan siz değerli ustalara teşekkürü borç bilir sağlıklı bol yavrulu akvaryumlar dilerim.

  125x50x54 ebat
  200 lt tank 1000 devirli dış flitre
  hava motoru
  2010 iç flitre

  balıklar cinsiyet bilanço
  8 adet damızlık altı yunus 6 dişi 2 erkek kayıp - 1 adet erkek
  5 adet sarı prenses 3 dişi 2 erkek kayıp- 1 adet dişi
  2 albino labio ????????? kayıp -yok
  1 vatoz ????????? kayıp- yok
  HASTALIK BELİRTİLERİ

  Balıklarda kuma dekora sürtünme ile başlayan bir kaç gün içinde deride yara yüzgeç diplerinde kanlanma prenseslerde yüzde kararma yem yememe en önemlisi son saffa beyaz benekler akvaryumun bir köşesinde toplu şekilde durma.

  TANI BEYAZ BENEK HASTALIĞI


  Kullanılan ilaç .......marka contra mavi çözelti ......marka aloe vera B vitamini stresi azaltan su düzenliyeci ışıklandırma kullanılmadı gece gündüz farkını koruyabilmek için sadece gün ışığından faydanıldı bunun faydası zannedersem balıkların dinlenmesi strese girmemesi için marka telaffuzu yasaktır diye merak eden arkadaşlar özelden ulaşabilir yada sitede marka yazmak yasak değilse marka verebilirim.
   
  Alparslan bunu beğendi.
 2. Alparslan

  Alparslan

  Mesajlar:
  20.046
  Yer:
  Kartal-İst
  İsim:
  Alparslan İşken
  Öncelikle geçmiş olsun abi.
  Beyaz benek kötü sarmış, bence geri kalan balıkları bir karantina tankına alıp akvaryumu bomboş 20-30 gün çalıştırmak yumurta kislerin yok olmasını beklemek, bu arada yapılacak iş karantina tankındaki balıkları kurtarıp sonradan akvaryuma eklemek.
  Abi ilaç ismi vere bilirsin aldığın ilaç ismini yaza bilirsin bunda sıkıntı yok, yalnız satıldığı yerlerin linklerini vermek reklama girdiği için yasak...:)
   

Sayfayı Paylaş