1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Teco Tr-10 Soğutucu

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde emarch tarafından 2 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. emarch

emarch

İsim:
    emrah aydogdu
    Kullandığım Soğutucu hakkında biraz bilgi vermek istiyorum. Yazdıkların red sea max 250 250 lt akvaryum için geçerlidir. Teco-tr 10 hortumu vs herşeyi içinden çıkıyor. + Akvaryum içi teco marka bir de derece çıkıyor. Tr-10 modelleri ile farkı sadece ısıtıcı ve uv filtre olmayışı. İstendiğinde sonradan 200 tl gibi bir rakama eklenebiliyor. Bence tc-10 modeline bu kadar çok para vermeye gerek yok.

1-) Özellikle soğutucu konusunda 3 4 marka ön plana çıkıyor. sadece Aqua medic titan 150 denedim. O ürün ile teco tr-10 karşılaştırdığımızda teconun sesi gerçekten daha az.
    2-) Ebatları aqua medic e göre daha büyük fakat rsm 250 alt dolabına çok rahat sığıyor.
    3-) Gücüne göre Fiyatı piyasanın en pahalısı bence hak ediyor da.
    4-) Hepsinde olduğu gibi akvaryumun arkasından ciddi bir sıcak geliyor çalıştığında
    5-) Evim 27 derece akvaryumu 25 dereceye ayarladım. 1 saat ile 45 dk içerisinde 15 dk çalışıyor. Akvaryum ışıkları açıkken.
    6-) aqua medic 1 derece hassasiyette ayarlayabiliyorsunuz. Teco 0,5 derece hassasiyette devreye girip çıkabiliyor.
    7-) Sessiz oluşu sanırım fan kısmı cihazın altı kaldığından.
    :cool: Hava filtresi mevcut.
    9-) Bu akvaryum için kapasitesi gayet iyi
    10-) garanti ve servis ağı gayet iyi olduğunu okudum.
    11-) En önemlisi soğutuculara ekstra dış filtre gerektiği söyleniyor. Ben de bir tane aldım. Fakat takmadan önce aklıma sirkülasyon pompası 2 ye bağlanabilir mi diye denedim. Kesinlikle dış filtreye gerek yok. Sirkülasyon pompasına bağladım ve soğutucudan gelenide akvaryuma bağladım. Gayet iyi çalışmaktadır.

Sonuç olarak her soğutucu gibi bu da sesli fakat içlerinde sanırım en sessizi bu.. Karşılaştırma yaptığımızda ışıklar açıkken fanlardan gelen seslerden çok daha az bir sesi var diyebilirim ve tavsiye ederim.[​IMG]

Sayfayı Paylaş