1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tecrübelerinizi paylaşırsanız minnettar kalırım.

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde erensarac tarafından 23 Mart 2012 başlatılmıştır.

 1. erensarac

  erensarac

  Mesajlar:
  8
  İsim:
  eren saraç
  Herkese iyi günler dilerim. Öncelikle tankım ve balıklarım hakkında bilgi vermek isterim. Tankım 200 litre ve 35-40 kadar canlı doğuran besliyorum. Son 2-3 gündür balıklarımda farklılıklar gözlüyorum. Balıkların bir kısmı son derece halsiz ve hareketsizler. Yüzmekte zorluk çekiyor gibiler ve çok hızlı nefes alıyorlar. Ayrıca balıkların çoğunda kuma sürtünme gözlüyorum. Hastalıkları araştırdım ve belirtileri dış parazite benzettim fakat deri ve yüzgeçlerde gözle görülür hiç birşey yok. Ne bir parazit , ne beyaz benek , nede mantar göremedim. Hastalık teşhislerinizi ve tedavi tavsiyelerinizi paylaşırsanız minnettar kalırım.
   
 2. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.771
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Cevap: Tecrübelerinizi paylaşırsanız minnettar kalırım.

  Canlı doğuran balıkların türü, akvaryum hacmi, kullanılan ekipmanlar, filtrasyon bilgileri, su değişim aralığı, varsa kullanılan su düzenleyici gibi malzemeler veya işlemler neler?
   
 3. LostRua

  LostRua

  Mesajlar:
  3.604
  Yer:
  Konya
  İsim:
  Doğuş ARISOY
  Cevap: Tecrübelerinizi paylaşırsanız minnettar kalırım.

  Teşhis biraz zor, ama zor nefes alıyorlarsa sürekli su yüzeyinde geziyorlarsa bir %50 su değişimi yapmanızı öneririm. Su sıcaklığı aynı olsun, beklesin su 1-2 gün. Bir hava motoru bağlayın, su yüzeyinde akım oluşturun. Fotoğraf çekip paylaşırsanız sevinirim. Daha fazla yardımcı oluruz.
   

Sayfayı Paylaş