1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tekrar Başlanan Akvaryum

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde vharmanci tarafından 3 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. vharmanci

vharmanci

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    veysel harmancı
    Bildiğiniz gibi hüsranla sonuçlanan bir kurulum yaşamıştım. Eşim ve çocuklarımın beni tekrar gayretlendirmesiyle yeniden başlamaya karar verdim. Çünkü salonun ortasında 150 * 60 ebatında kocaman bir tank dolabı duruyor :) Düşüncem şu şekilde: Patlayan tank 150*60*65h idi. Yapmış olduğum dolaba uygun yanyana koyabileceğim 2 adet 75*60*60 tank yaptırmayı düşünüyorum. Sizce uygun mudur bu şekil.

veysel bunu beğendi.
  2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Olur Veysel abi niye olmasın sen beğendikten sonra, vazgeçmek yok abi. Bozok arkadaşımız da akvaryumu patladı yeniden kurdu bugün startı verdi. Hangi türleri besleyeceksin küçük boyutlarda genelde canlı doğuran, nano deniz tankı vb balıklar olur. Ciklet besleyeceksen büyük hacimli olması gerekir onuda göz önüne al abi. Hayırı olsun kararın.

3. vharmanci

vharmanci

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    veysel harmancı
    Sevgili adaşım ben birisinde s.prenses diğerinde yunus beslemeyi düşünmüştüm. Acaba uygun olmaz mı? Küçük mü olur?

veysel bunu beğendi.
  4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Olur abi neredeyse 270 litre yapıyor. Sayıları fazla abartmaz ise güzel olur. Sp ler kayalık alanları sever, yunuslar içinde kaya yanında kumluk alanda bırakırsan güzel olur. Ama sp ve karışık büyük bir tank daha süper olur kanımca. Derinlik güzel abi onuda belirtmeden geçmeyeyim.

5. vharmanci

vharmanci

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    veysel harmancı
    ben de büyük olsun istiyorum o yüzden gözüm hala büyük tankta. Acaba tekrar 150*60*60 mı yapsam. Kararsız kaldım.

veysel bunu beğendi.
  6. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Veysel abi.Bence 150x60x60 gibi bir tank yaptır.Ha dersen yok 2 akvaryum istiyorum akvaryumu ortadan 2ye bolersin.Ama ben olsam o tankta malawi karması yapardım.

7. vharmanci

vharmanci

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    veysel harmancı
    emrecim o büyüklükte bir tankta sıkıntı yaşadım. biraz korkuyorum açıkcası ama düşününce de istiyorum gibi :)

8. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Abi daha sağlam,bu işi daha iyi bi yere yapan birisini bulabilirsen ona yaptır derim.Tabi insan duşunmeden edemıyor patlasa o kadar su eve boşalır balıklar ölür v.s.

9. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Abi aslında iki akvaryum da mantıklı derinlik ve yükseklik ölçüleri güzel, ileride belki deniz hoşuna gidecek veya bitkili akvaryum bir adet ciklet olarak kalır diğerini istediğine çevirmesi kolay olur. Bunu da bir alternatif olarak düşünebilirsin abi.

Sayfayı Paylaş