1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Teleskop Balığı Göz Şişmesi

Başlığı 'Japon, Vatoz, Çöpçü ve Diğer' kategorisinde Derya uysal tarafından 10 Şubat 2016 başlatılmıştır.

1. Derya uysal

Derya uysal

İsim:
    Derya
    Teleskop Japon balığımın gözü şişti acaba ne yapabilirim? Japon balığımın gözünü tedavi etmek için hangi ilaçları kullanabilirim?

Ekli Dosyalar:

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 11 Şubat 2016
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Merhaba Derya hanım hoş geldiniz.
    Bu japon balığı isminden de anlaşıldığı gibi gözleri cinsinden dolayı şiş olur, yani bu balığın özelliği bu...

Derya uysal bunu beğendi.
  3. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Teleskop balıkları Alparslan'ın da söylediği üzere gözleri zaten dışarıda olan bir tür. Yalnız tahmin ediyorum bu durumu sizde biliyorsunuz ve ekstradan bir şişlik durumunu belirtiyorsunuz. 15-20 sene önce baktığım bir türdü ve göz şişme durumu ile bende karşılaşmıştım. Bakteriyel veya fungal olma olasılığına karşı size mikofish ve metilen mavisi ile banyo yaptırmanızı öneririm. Yalnız bu işlemi balığı yakalayıp karantina ortamında uygulayın, aksi halde ilaçların ana tankta kullanımı faydalı bakterilerin ölümüne sebebiyet verir.

Foto net değil, o yüzden balığın gözünde gerçekten şişme olup olmadığını net anlayamıyorum.

4. yagmurlugeceler

yagmurlugeceler

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    ÜMİT AKBULUT
    Resimden birşey anlaşılmıyor daha yakın bir fotoğraf çekebilir misiniz?

5. Derya uysal

Derya uysal

İsim:
    Derya
    Hayır teleskop balığının gözleri BÜYÜK olduğunu bende Biliyorum heralde aldığımdan 2 gün sonra gözünün sadece biri şişti ve saydam gibi bişey var gözünün içi çok az kanlı aldığım adama gittim bana süzgeçe al gözüne mavi sividan damlat dedi ayrıca akvaryuma da 4damla damlat haftada bir kez dedi. Ve tuz verdi bundanda at dedi dediklerini yaptım ama hala aynı başka birine gittim oda yemlerde akvaryum değişikliğinden dedi yemi verdim halaayni

Ekli Dosyalar:

6. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Enfeksiyon var demek ki. Akvaryuma mavi sıvıdan (metilen mavisi) dökmeyin. Bunu tavsiye ederler ama yanlış bir uygulamadır bu. Yukarıda bahsettiğim şekilde uygulama yapın. Yine aynı şekilde bu sıvıyı direkt balığın gözüne de damlatmayın. Mikofish ile de tedavi şart ayrıca. Günde iki kez sabah ve akşam on dakika olabilir.

Humility bunu beğendi.
  7. yagmurlugeceler

yagmurlugeceler

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    ÜMİT AKBULUT
    Teleskopların gözleri hassastır bir yere çarpmış veya kötü su şartlarından dolayı olabilir. mümkün olduğunca rahat bırakın .Suda sizin gözünüze hoş gelen ama hiçbir işe yaramayan plastik ve sert cisimleri çıkarın boş suda yüzsünler.Bakın bu benim yavru aldığım tankım

ka2n, Derya uysal ve mekatronik bunu beğendi.
  8. yagmurlugeceler

yagmurlugeceler

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    ÜMİT AKBULUT
    Birde sizi korkutmak gibi olmasın ama bazen bir yerlere çarpıp tek gözünün düştüğünü bile görmüşlüğüm vardır.

9. Humility

Humility

Öncelikle geçmiş olsun, su değerlerindeki bozukluklar bu ve bunun gibi balıklarda böyle etkiler gösterebiliyor.

Derya uysal ve mekatronik bunu beğendi.
  10. Derya uysal

Derya uysal

İsim:
    Derya
    Çok teşekkür ederim her birinize. Mikrofist nedir acaba :)

11. Derya uysal

Derya uysal

İsim:
    Derya
    Mikrofish in ne olduğunu öğrendim arkadaşlar youtubeden bakarak çok teşekkür ederim. Bu arada bugün yine sormuştum normal tuzu bi çay bardağının yarısı kadar tuzu teleskopu ayrı bi kaba alıp tuzlu suda 5 dk yüzdür sonra 2saat kadar kendi akvaryumunaa al sonra tekrar 5 dk tuzlu suda beklet dedi içeriden bi iltihap var gözünde dedi . Sizlere kadar doğru bi uygulama

12. yagmurlugeceler

yagmurlugeceler

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    ÜMİT AKBULUT
    kaya tuzu demiştir o kişi fakat ölçü çok fazla kaç litre kaba kaç gram tuz bilmeden bişey yapmayın canlıya yazık etmeyin iyileştirmeye uğraştıkça zarar veriyorsunuz

13. Derya uysal

Derya uysal

İsim:
    Derya
    Buda akvaryumum filtrem ve ısıtıcı m da var şu an fotoda takılı değiller bana akvaryumum hakkında öneri de bulunur musunuz rica etsem

Ekli Dosyalar:

14. yagmurlugeceler

yagmurlugeceler

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    ÜMİT AKBULUT
    Daha öncede söylediğim gibi çok fazla yapay şeyler var akvaryumda balık rahat edemiyor biryerlere kendini çarpıyor siz farketmeden bu gecede olabilir .japon balığı dengesiz yüzer kumla oynamayı sever fazla akıntı yapmayın ve hava taşı ile akvaryumu havalandırın mümkünse boş akvaryumda gezsinler kendilerini sallandıra sallandıra bakın o zaman ne kadar tatlı oluyorlar.Bide ısıtıcı çok fazla gerekli değildir japonlar soguk suyu daha cok severler ( yani 15-20 derece arası)

15. Derya uysal

Derya uysal

İsim:
    Derya
    Tamam çok teşekkür ederim ve evet kaya tuzu dedi normal kaba al yap dedi ama yapmak istemedim zaten ne biliyim test geldi. Mavi sıvıyı bütün balıkçılar öneriyor yazılanlara bakılırsa iyi değil balıklar için . Fazlalıkları kaldırayım o zmn ve doğal ortamı severler dediler ondan bu kadar aldım bnde

16. Derya uysal

Derya uysal

İsim:
    Derya
    Bide bi tane balığım yumurtaliyacak yumurtayı nasıl koruyabilirm yada nasıl anlayabilirim küçük bi akvaryumum var 15 kik sadece onu oraya alsam diye düşünüyorum

17. yagmurlugeceler

yagmurlugeceler

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    ÜMİT AKBULUT
    Yumurtlayacağını akşam birbirlerini sürekli kovalarlar sabah erken saatlarde serinlikte dişi yumurtaları doker ve gordugunuz an balıkları almanız gerekir yoksa yumurtaları yerler bundan sonra da cok ugrastırır sizi . ben elimle alabalık sagar gibi yumurtaları alıyordum emin olun cok ugrastırır. en iyisi siz izleyin keyfini cıkarın. cok fazla yumurtlarlar ama elinizde 5 -10 yavru kalır büyüyene kadar

18. Derya uysal

Derya uysal

İsim:
    Derya
    Akvaryumlar

Ekli Dosyalar:

19. yagmurlugeceler

yagmurlugeceler

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    ÜMİT AKBULUT
    Maşallah .bu hobiyi inşallah devam edersiniz çünki istikrar isteyen bir maceraya başladınız

20. Derya uysal

Derya uysal

İsim:
    Derya
    Çok teşekkür ederim bilgiler için balığı ayirmasam acaba yumurtalari yerler mi şu an akvaryumda 4 Japon 1 teleskop balığı var. 1 ı sürekli diğerlerini kovalıyor :D

Sayfayı Paylaş