1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Temizlik ekibi

Başlığı 'Yerli Canlılar - Biyotop Marinler' kategorisinde müslim tarafından 12 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Etiketler:
  1. müslim

müslim

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    müslim kavak
    Temizlik ekibi olarak yaptıklarını öncesi sonrası şeklinde fotoğraflamaya çalıştım. Bu salyangozları Foça'dan kendim çıkardım çok çalışkanlar. Yerli tür salyangozları temizlik ekibi olarak tavsiye ederim.

deniz akvaryumu temizlik ekibi.jpeg

temizlik ekibi.jpeg

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 14 Mayıs 2016
    YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yerli salyangoz türünü ben de uzun zaman baktım, çok iyidirler ve su dışına çıkmayı da severler. Tabii çoğalmaları da oldukça hızlıdır. Aşırı çoğalınca toplu ölümler görülebiliyor.

3. müslim

müslim

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    müslim kavak
    Akvaryumda aşırı yosun vardı taşları bembeyaz yaptılar

4. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner
    Benim karşılaştığım en büyük eksileri, akvaryum ortamında kısa sürede ( 3-6 ay ) ölmeleri ve ücretsiz olduklarından dolayı sürekli yenileri eklenerek açığın kapatılmaya çalışılması. Ancak özellikle tam oturmamış sistemlerde ölü salyangozlar çok kısa sürede akvaryumun su dengesini altüst ediyorlar. O yüzden az eklenip sıkı takip edilmeleri lazım.

Pennywise ve muradtekin bunu beğendi.
  5. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Kesinlikle katılıyorum. Dayanıklı değiller ve ters döndükleri zaman bir daha toparlayamiyorlar

6. müslim

müslim

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    müslim kavak
    Benim akvaryumumda temizlik yapıp hemen hemen hepsi öldü su dengemde herhangi bir bozulma görmedim hatta yumurta tutan balığım var image.jpeg

sernur83 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş