1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.
  2. En düzeyli, özgün ve kaliteli içeriğe sahip deniz akvaryumu forumunda bulunmaktasınız. Keyifli paylaşımlar...

Temperli Cam Elmasla Kesilir Mi?

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde lades tarafından 8 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

1. lades

lades

Ad-Soyad:
    Cem Tunç
    Arkadaşlar 8 milimlik temperli cam elmasla kesilebilir mi?
    Bir de 6 milimlik camı kestiğimiz elmasla 8 milim cam kesilir mi? 10 milimlik camı kör elmas ile kesiyorlarmış, ustası öyle söylemişti. Tecrübesi olan arkadaşlar cevap verebilirse sevinirim.Teşekkürler.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO Kurucu Üye

Ad-Soyad:
    Temel Sert
    Temperli Cam kesilmiyor bildiğim kadarıyla Hocam. Arası farklı bir malzeme yanılmıyorsam kesimi yok. Keserim derseler bilemiyorum ama zor. Elmasların 6mm kesini bence 8mm keser hocam. Fakat yeterki elmas iyi olsun. Kör elmas işini bilemem açıkcası.

lades bunu beğendi.
  3. lades

lades

Ad-Soyad:
    Cem Tunç
    Abi nedir bu hem makam şoförü hem banka mensubu? :)

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO Kurucu Üye

Ad-Soyad:
    Temel Sert
    Bankada çalışıyorum Hocam Ben. Makam şöförü yok mu bankada. :D Hem derken iki tane görünmüyor umarım.

5. lades

lades

Ad-Soyad:
    Cem Tunç
    Yok geçenlerde makam şöförü yazıyordu. Bu temperli camdan akvaryum yapabilir miyiz hocam, ölçü 120*60*60? Normal camdan farklı olduğundan soruyorum.

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO Kurucu Üye

Ad-Soyad:
    Temel Sert
    Kesmene gerek yoksa olur sanırım. Fakat kesmen gerekiyorsa bildiğim kadarıyla işin zor. Sağlam camdır hocam ama böyle bir zorluğu var işte. Olcay hatta elimde var diyordu sanırım aynısı o da kestirme konusunda feryat ediyordu.

7. lades

lades

Ad-Soyad:
    Cem Tunç
    Zannediyorum kesilmiyor, fakat sağlamlık konusunda takıldım. Sıkıntı yaşamayalım da. Kayıtını kuşağını düzgün yaparım zaten.

8. Aguila Negra

Aguila Negra

Ad-Soyad:
    Serdar MUMCU
    Kesinlikle kesilmez,hazırlanışı ısıl işlem ile olduğu için son kullanım boyunda kesilir ve ısıl işleme girerek son halini alır.

lades bunu beğendi.
  9. DRaqoN

DRaqoN

Ad-Soyad:
    Batın Hızgeçen
    Temperli cam bildiğim kadarıyla fırın gibi yüksek ısıya maruz kalan bölgelerde kullanılıyor.Ayrıca çok dayanıklıdır ve kesilmediğinide biliyorum.

lades bunu beğendi.
  10. lades

lades

Ad-Soyad:
    Cem Tunç

Sayfayı Paylaş