1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tennenti Tang

Başlığı 'Tang Balıkları' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 20 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Selamlar;

Yaklaşık olarak 1 ay önce akvaryuma eklediğim bir tang türü. Pek renklerinden dolayı tercih edilen bir tür değil sanırım. Aslında yavru boylarda ülkemize zaman zaman gelen bir balık olması ve yavru ile yetişken boyutlu olanlar arasında çok renk farkı olması sanırım tercih edilmesini azaltıyor.

Oldukça sakin huylu ve agresif olmayan bir tür. Balık gerçek manada keyifli ve saç yosunu tüketimi inanılmaz boyutlarda. Sumpa dönüş borusu etrafını karnı tok olmasına ramen sakal yosunlarından arındırarak cam gibi yaptı diyebilirim.

Genel bilgileri:

Bakım Seviyesi: Orta derece zor

Habitat: Hint-Pasifik

Akvaryum Boyutu: 400 litre

Besleme: Tennenti Tang yosun yiyen vejetaryen sayılır ama Dondurulmuş etli gıdalar, mikro ve makro canlı yemler, spirulina alg, shrimp, kurutulmuş deniz yosunları ile beslenebilir. Günde en az 2-3 kez beslenmelidir.

Davranış: Barışcıl bir tür, saldırganlık az düzeyde.

Reef Uyumluluk: Tennenti Tang güvenlidir resif için.

Su Parametreleri: Tuz yoğunluğu 1.021-1.025... pH: 8.1-8.3...Isı...26-28 derece.

Akvaryuma sakin olmasından ve tabi böyle bir ortamdan hoşlanmasından dolayı bence ilk olarak eklenmeli. Bunun sebebi akvaryumu sahiplenmiş agresif bir türün baskılarına maruz kalmasını engellemektir. Farklı bir havası olup Teğmen Tang olarak adlandırılıyor. Çoğu ülkede nadir bir tür olarak kabul ediliyor ve besleyenlerin uzun vade de çok memnun olduğu belirtiliyor.

Erişkin bireyden bir kare;

Kısa süre olmasına ramen akvaryumlarda gerek alg kontrolünde ve gerekse sevimli ve yakışıklı haliyle sevdiğim bir tür oldu. Zeki balık kavramını kullanılabilirse eğer hobide bu tür bunu hak edebilir. İlk geldiğinde çok az tang balığının yaptığı veya bir anlamda bu iç güdü kazanımına sahip olmadığı şekilde kaya dibindeki mercan kırıklarını ağzı ile taşıyarak uygun bölge oluşturan bir balık. Beslemek isteyen arkadaşlara tavsiye edebileceğim güzel bir tür.

Akvaryum Portalı - AKVARYUM PORTALI

2. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur
    Maşallah güzel bir şeye benziyo abi sağlıkla beslersin inşallah.

3. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız
    Aslında rernkleri fena sayılmaz.İnşallah sağlıkla uzun yıllar beslersin Hocam.

4. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Kuyruk hilal şekline geldiğinde karizması dahada artacak anlaşılan.

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Renklerine bayıldım ben. :nazar:Renklerinden dolayı tercih edilmemesini anlayamadım.

6. syucel

syucel

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Serdar Yücel
    Cevap: Tennenti Tang

Yaklaşık 1 saat önce L boyda ekledim tanka, şuan hoşgeldin partisi var. :D
    2 saat kadar alıştırma yaptım. Yanlız aydınlatmayı kapatayım mı karar veremedim.
    Biraz ortalık sakinleşsin,inşallah sorun olmazsa ileriki günlerde resim eklerim.
    Bence renkleri güzel bir balık.

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Akvaryumda başka Tang yoksa ışıkları kapatabilirsin alışana kadar.

8. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR

Benimde hoşuma giden bir tür. Fakat bulamadım bir türlü. :) Balığınızı güle güle büyütün Serdar Bey.

Saygılarımla...

9. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT

Çok güzelmiş. Hayran kaldım hocam. Ellerine sağlık.

syucel bunu beğendi.
  10. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Bence de renk olarak göze hoş gelen bir balık. Sağlık bir şekilde büyütmeniz dileği ile;

Saygılarımla...

Sayfayı Paylaş