1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Terelelli...

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde Muzikopat tarafından 8 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Selamun Aleyküm Ağalar...

Ben de evimde saksıda tere yetiştirmeye başladım. Tabii fikir babam Temel abi idi. Artık ya batacağım yada çıkacağım. :D Neyse fazla uzatmayayım. Hep balık akvaryum resimleri eklemeyeceğiz foruma. Biraz da farklı canlılar tanıtalım. :D Temel abi bunlar ne kadar gelişir ne zaman yenecek kıvama gelir artık sen bana burdan yol göstereceksin. Perşembe günü ektim ve dün sabah bu resmi çektim. Tabii resimle şimdiki saksı arasında farklar bariz şekilde ortada. Gelişme açısından tabii. Neyse fazla uzatmadan resme geçelim.

2. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Terelelli...

Ha bu arada şunu da hatırlatayım bu saksıyı sadece deneme amaçlı kullandım. Yani göründüğü kadar büyük bir saksı değil. Başarıyla yetiştirirsem çok daha büyük bir saksı kullanacağım hayırlısıyla...

Bakalım Temel abi ne diyecek ona göre hareket edeceğim...

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Terelelli...

Filizlenmeye başlamış zaten. Bilimsel kural ve açıklama yok. Gayet basit yaprakları oluşunca bu yaprakları balık boyuna göre ufalayıp vereceksin balıklara. Tabi daha evvel yazdığım gibi ilk seferinde balıklar temkinli davranacaktır veya almayacaktır. Karidesle, pul yemle vb karıştırıp vermeye devam edeceksin. Eninde ve sonunda uçuran, şişiren ve patlatan tereye evet diyeceklerdir. :hasta:

4. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Terelelli...

Abi bu tereleri ben yesem nasıl olur :D Valla çok güzel büyüyorlar. Sen şimdiki hallerini gösrsen şaşırmazsın çünkü sen de bakıyorsun bu bitkilere. :D Abi sen gübre kullanıyor musun ? Ben sadece torf kullanıyorum. Bir de sürekli ıslak tutuyorum toprağı zararı olmaz değil mi ?

5. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Terelelli...

Hüseyin abi benim kurt işi yattı :)

İnşallah senin tere işi olur :)

Eğer yerse cichlidlerin haber ver banada :)

6. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Terelelli...

Cichlidlerim yerse eğer zaten videoya alıp burada paylaşacağım kardeşim. Şimdilik telelerimin büyümesini bekliyorum. Bakalım artık sonuca.

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Terelelli...

Bilimsel açıklama yok tere yetiştirme konusunda. Torf, morf, gübre ve mübre yok. Saksı toprağı ve yeterince sulama ile filizler hazır. foto:

Salataya katın ara sıra güzel oluyor. danso:

8. salkayetrer

salkayetrer

Yer:
    Adana
    İsim:
    Seha
    Terelelli...

Güzel yetişiyorlar Maşallah Hüseyin .:F Ellerine sağlık :) Ayrıca kuru fasulyenin yanında tere çok güzel oluyor. :F Bir de roka salatasının içinde .:D

9. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur
    Terelelli...

Hüseyin iki üç günde bir köklere zarar vermeden toprağı üstten bir çivi yardımı ile eşele hava alsın. Bu arada çiğköfte ilede güzel olur dip not olarak düşeyim bunu dost:

10. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Terelelli...

Maşallah. :D Rokayla güzel olduğunu duymuştum da çiğ köfteyi bilmiyordum. Ömneri Urfa'lı abimizden geldi. Arkadaşlar resimdeki ile şimdiki arasında muazzam bir fark var. Akşam yeni resim ekleyeceğim.

Saygılar...

Sayfayı Paylaş