1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ters Yüzen Çöpçü

Başlığı 'Japon, Vatoz, Çöpçü ve Diğer' kategorisinde Muhammet Bekci tarafından 16 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. Muhammet Bekci

Muhammet Bekci

İsim:
    Muhammet Bekci

Resimdeki balığı (resim benim değil alıntı) Ters Yüzen Vatoz diye aldım fakat araştırınca Ters Yüzen Çöpçü olduğunu öğrendim. Akvaryumcu bana lepisteslerle barışçıl bir şekilde yaşayacağını söyledi, fakat okuduğum kadarıyla gece agresif bir türmüş.

Aşırı utangaç ve hızlı bir yüzücü. Ters yüzdüğüne birkaç kez şahit oldum pek sevimli geldi bana. :)

Sizce mutlu mesut geçinir mi lepisteslerimle, pek güvenemedim açıkçası. :smiley33:

2. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR
    Cevap: Ters Yüzen Çöpçü

Muhammet kardeş,bildiğim kadarıyla ters yüzen çöpçüler genellikle barışçıl türler olmakla beraber cichlid balıklarıyla birlikte beslenilmektedirler.Bence lepisteslerle birarada olmaları tehlikeli biraz.Bu arada gece agresif olmuyor ama çekingen bir tür olduğu için karanlıktan hoşlanıyor.Birde akvaryum hacmi bu türler için 120 lt.nin üzrinde olması gerekir.

3. Muhammet Bekci

Muhammet Bekci

İsim:
    Muhammet Bekci

Anlaşıldı...
    Elden çıkarmak gerekecek, teşekkürler. :)

4. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Yinede istersen diğer arkadaşlarında yorum yapmasını bekle bence.

5. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Sayfayı Paylaş